Ömer Onan’dan FIBA’ya Fransa maçı tepkisi! ‘Beceriksizlik…’

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Koordinatörü Ömer Onan, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’nda Gürcistan ile oynanan karşılaşma ve yarınki Fransa maçı hakkında İHA’ya açıklamalarda bulundu.

“FIBA’nın turnuvanın genelinde fazlaca büyük tertip eksikleri var”

Gürcistan’da kendileri için değerli şeyin ulusal grup kafilesinin güvenliği olduğuna dikkat çeken Ömer Onan, “FIBA’nın yetkilileri, güvenliğimizi en üst düzeyde sağlayacaklarının garantisi verdikten daha sonra biz devam etme sonucunı aldık. Orada o anları izleyenler, bu duruma şahit olanlar tarihe not düşsünler. Biz halimizin ve telaffuzlarımız hala ardındayız. FIBA ile yazışmalarımızda da bunu belirttik. Fakat yalnızca bizimle alakalı olan durumda değil, FIBA’nın turnuvanın genelinde epeyce büyük tertip eksikleri var. Artık önümüzde Almanya’da epey büyük bir maç bizi bekliyor. Tüm yoğunluğumuzu ve konsantrasyonumuzu oraya yöneltmiş durumdayız” halinde konuştu.

“Bu durum FIBA’nın beceriksizliği, iş bilmezliğidir”

Yarın Fransa ile oynanacak son 16 tipi karşılaşmasının saati ile alakalı sorulan soruya da yanıt veren Ömer Onan, “Almanya’daki maç ile alakalı orada yaşayan ve bizi takip edecek olan vatandaşlarımıza da bir davetimiz var. Almanya’da en çok izleyiciye sahip olabilecek grup, Almanya’dan daha sonra biliyoruz ki Türkiye’dir. Her ne kadar maçı epey anlamsız bir biçimde saat öğle 12.00’ye koymalarına karşın biz bir daha gidip harikulade bir çaba vereceğiz. Ben inanıyorum ki Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımız her vakit olduğu üzere kadromuzu bir daha yalnız bırakmayacaklar. Saat kaç olursa olsun salonu dolduracaklarına inanıyorum. Bu durum büsbütün FIBA’nın beceriksizliği, iş bilmezliğidir. Olimpiyat finali oynamış Fransa ile maçın oynanacağı ülkede en çok seyirci yahut vatandaşa sahip Türkiye’nin maçını öğle 12.00’ye koymak nereden bakarsanız bakın beceriksizliktir. Sanırım bu bir kamera latifesi, biz artık söyleyecek kelam bulamıyoruz” diye konuştu.

Okumaya devam et...