Misli.com Sultanlar Ligi’nde Play-off heyecanı Misli.com taşınabilir uygulamasında! Birinci maç 15:00’te…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
İlandır

Vakıfbank kısa müddet evvel Kupa Volley’de Türkiye Şampiyonu olmuştu. Fenerbahçe Opet’i 3-2’lik skorla mağlup eden Vakıfbank, kupayı müzesine götürdü. Dönemin geneline bakıldığında, Vakıfbank cephesinde en çok eleştirilen isim olan Haak, kupanın kazanılmasında en büyük karakterlerden bir tanesiydi. Dönem boyunca gönderilmesi gündemde olan, yeni dönemde takımda düşünülmeyen Haak, bu performansı yardımıyla yeni dönemde takımda olabilir. Hepimiz izleyip goreceğiz.

Misli.com taşınabilir uygulamalarından canlı yayınlanacak müsabakada Türk Hava Yolları takımının morali yerinde. THY, Kupa Volley yarı final eşleşmesinde Vakıfbank’a elenmişti. Konut sahibi grubun kuvvetli rakibi karşısında nasıl bir performans ortaya koyacağı merak konusu. Geçtiğimiz 2 haftalık süreç ortasında smaçörlerinden Madison Kingdon ile kontrat yeniledi ve gelecek dönem için takım istikrarı açısından değerli bir adım atmış oldu.

Misli.com Sultanlar Ligi’nde Play-Off 1-4’ün öteki kıymetli müsabakası Fenerbahçe Opet-Eczacıbaşı Dynavit içinde oynanacak. 22 Nisan Cuma günü saat 20.30’da başlayacak müsabaka Misli.com taşınabilir uygulamalarından yayınlanacak. Çabada Fenerbahçe maçın favori kadrosu olarak öne çıkıyor. Konut sahibi takımda her insanın yakından tanıdığı Eda Fazilet Dündar en büyük koz. İstatistiklere göre dönemin en uygun 6 oyuncusundan biri pozisyonunda.

Eczacıbaşı tarafında öne çıkan oyuncu ise Tijana Baskovic. Baskovic, tüm dönem baz alındığında Gaila Lopez’in akabinde en epey skor üreten 2. Oyuncu pozisyonunda.

Misli.com Sultanlar Lig’i müsabakalarını taşınabilir uygulamadan izlerken ‘’Süper Oran’’ seçeneklerine de göz atabilir ve bu özel kampanyadan sizler de faydalanabilirsiniz.

ÖNE ÇIKAN İSTATİSTİKLER

Misli.com Sultanlar Ligi’nin dönem boyunca istatistiklerde öne çıkan isimlerini sizler için derledik.

İşte Misli.com Sultanlar Ligi’ne dönem boyunca damga vuran isimlerin istatistikleri.

– Dönemin en skorer oyuncusu 100 sette 583 sayı üreten Mert Küme Sigorta’nın pasör çarprazı GAİLA GONZALES

– Dönemin en yeterli servis atan oyuncusu 83 sette 57 ace alan Fenerbahçe Opet’in Wing Spiker’ı FEDOROVTSEVA ARINA

– Dönemin en güzel blok istatistiğine sahip olan oyuncusu 43 sette 39 başarılı blok yapan Vakıfbank’ın orta oyuncusu ZEHRA GÜNEŞ

ÖMER FARUK ACUN’DAN MİSLİ.COM’A ÖZEL KIYMETLENDİRME

Misli.com Sultanlar Ligi’nde uzun bir olağan dönemin akabinde artık birinci dört sıradaki kadroların şampiyonluk gayreti başlıyor. Sıralamanın doruğundaki Vakıfbank, dördüncü bayağı 1-4 play-off’una katılan Türk Hava Yolları ile eşleşti. Başka eşleşmede de Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Dynavit karşı karşıya gelecek.

Vakıfbank – THY

Vakıfbank bu eşleşmede kağıt üzerinde favori. Ancak Türk Hava Yolları da dönem ortasında bize bir anda ivme yakalayıp oynadığı voleybol düzeyini fazlaca üstlere taşıdığı maçlar izletti. Bunun en büyük örneği ligin ikinci yarısında 2-0 geriden gelip 3-2 kazandıkları Fenerbahçe Opet gayretiydi. Vakıfbank eşleşmesinde de oyun içersinde bu çeşit sıçramalar arayacaklar. Olağan dönemin önderi Vakıfbank ise alışılageldik voleybolunu oynayıp rakibine cüret vermeden kağıt üstündeki potansiyel üstünlüğünü alana yansıtmaya çalışacak. Vakıfbank’tan yana olan ibre lakin THY oyuncuları ekstra işler yapmaya başlarsa taraf değiştirebilir. Bunu düşük bir ihtimal olarak var iseydığım için Vakıfbank’ı final serisine daha yakın görüyorum.

Fenerbahçe Opet – Eczacıbaşı Dynavit

Ekipler eşit puana ve galibiyet sayısına sahipti. Eczacıbaşı Dynavit +2 set averajı ile olağan dönemi ikinci, rakibi Fenerbahçe Opet ise üçüncü tamamladı. Fenerbahçe Opet her ne kadar Şampiyonlar Ligi yarı finalinde ve AXA Sigorta Kupa Voley’de Vakıfbank’a kaybetmiş olsa da oyunuyla şampiyonluk için savlı olduğunu kanıtladı. Son vakit içinderda çıkabildikleri düzey Eczacıbaşı Dynavit için ürkütücü olacaktır. Eşleşme öncesinde ülkü birinci altılarında formsuz oyuncuları yok. Gelelim Eczacıbaşı Dynavit’e. Boskovic’in epeyce âlâ oynadığı maçlarda dahi sonuca gitmekte zorlandıklarını gördük. CEV Cup zaferi bu dönem onlar için büyük bir kazanım oldu ama şu an Fenerbahçe Opet karşısına çıkmaya epeyce hazır olmadıklarını düşündüren bir voleybol oynuyorlar. Pasör Maja, deneyimi ve kalitesiyle köşe oyuncularından daha fazla randıman alabileceği bir pas dağılımı tercih etmeli. Eczacıbaşı Dynavit’te smaçörler de devreye girmek zorunda. Aksi taktirde pek bahtları olmayabilir. Karşımızdaki mevcut tabloda Fenerbahçe Opet’i final serisine daha yakın görüyorum.

Şampiyonluk Şansı

Vakıfbank – Fenerbahçe Opet final serisi eşleşmesi öbür ihtimallere nazaran daha mümkün görünüyor. Vakıfbank son iki Fenerbahçe Opet eşleşmesinde hayli güzel oynaması gereken her anı hayli güzel oynadı. Lakin bu durum Fenerbahçe Opet kanadında rakibini elinden kaçırdığı hissiyatı oluşturdu. Bu niçinle onlar da var güçleriyle son iki dönemdeki Vakıfbank hegemonyasına Sultanlar Ligi şampiyonluk çabasında artık son vermeye çalışacaklardır. Bu mümkün eşleşmeyi değerlendirirken yakın vakitteki sonuçları göz gerisi edemeyiz. ötürüsıyla Vakıfbank’ı şampiyonluğa rakiplerinden bir adım önde görüyorum. birebir vakitte Fenerbahçe Opet şampiyonluğunun da büyük bir sürpriz olmayacağını belirtmeliyim.

Üçüncülük Mücadelesi

Şampiyonluk bahtını kaybeden ekipler için dönem bitmiş olmayacak. Onlar da üçüncü sırayı elde edip önümüzdeki dönem Şampiyonlar Ligi’nde yer almaya çalışacaklar. Geçen dönem Misli.com Sultanlar Ligi’nde üçüncülük serisi Eczacıbaşı ile THY içinde oynamamıştı ve Türk Hava Yolları kazanan taraf olmuştu. bir daha bu biçimde bir eşleşme öngördüğüm için kararı en meçhul eşleşmenin bu olduğunu düşünüyorum. Grupları takım kalitesi ve voleybol seviyesi ölçütlerinde denk görüyorum. Geçen sezonki eşleşme tekrar ederse her iki ekibin Şampiyonlar Ligi bileti alma talihini eşit görüyorum.

yeni üye olan herkese 20 TL hediye!

Okumaya devam et...