Milano Belediyesi ve Durex liselerde duygusal ve cinsel eğitim için bir arada

Leila

Global Mod
Global Mod
Milano Belediyesi ve Reckitt Benckiser Healthcare ile Durex Italia arasındaki anlaşma, bugün Palazzo Marino'da düzenlenen ve Milanlı genç öğrenciler için duygusal ve cinsel eğitim müdahalelerine giderek daha yaygın erişimi garanti etmeyi amaçlayan bir etkinlikle duyuruldu. Aynı zamanda Milano bölgesindeki “Gençlik ve Cinsellik” Gözlemevi'nin yeni edisyonunun oluşturulmasını da kapsayacak olan anlaşma, “A Luci Accese” projesi kapsamında taraflar arasındaki iş birliğini resmileştirecek ve Milan'ın dünyanın en iyileri arasında yer almasını sağlayacak. İtalya'da 2024/2025 öğretim yılından itibaren liselerde duygusal ve cinsel eğitim kurslarına ilişkin bir teklif sunan ilk şehirler.

''Bu çok inandığımız bir girişim. Milan Belediyesi Spor, Turizm ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Meclis Üyesi Martina Riva, deneyimlerini ve bilgilerini Milan şehrine ve toplumuna sunmak isteyen Reckitt ve Durex'e teşekkür ediyoruz'' dedi. ''Bugünden itibaren ve gelecek öğretim yılı boyunca katılacak liselere doğrudan dahil olmamızı sağlayacak bu işbirliğinden özellikle gurur duyuyorum. Bugün gençler arasında doğru bir duygulanım ve cinsellik kültürünün desteklenmesinin, pragmatik, somut ve zamana ayak uyduran bir yönetimin artık görmezden gelemeyeceği bir temayı temsil ettiğine inanıyorum. Ayrıca bu girişimle, konuyla ilgili Avrupa ve uluslararası düzeyde halihazırda beklenen standartlara doğru önemli bir adım atıyoruz'' diye tamamladı.

Bu bağlamda, UNESCO Raporu-Gem 20231'in bildirdiğine göre İtalya, Bulgaristan, Kıbrıs, Litvanya, Polonya ve Romanya ile birlikte şu anda okullarda resmi ve zorunlu duygusal ve cinsel eğitim programlarına sahip olmayan altı Avrupa ülkesi arasında yer alıyor. Bu eksiklik, Skuola.net işbirliğiyle oluşturulan yıllık Durex “Gençlik ve Cinsellik” Gözlemevi'nde ortaya çıkan kanıtlarla birleştiğinde, gençlerin bu alandaki tercihlerine ilişkin farkındalık eksikliğini ortaya koyuyor ve müdahalelerin benimsenmesini amaçlıyor. bu boşluğu doldururken.

Spesifik olarak, İtalya'da konuyla ilgili ana, en geniş ve en derinlemesine kaynaklar arasında yer alan Gözlemevi, altı yıldan fazla bir süredir ulusal düzeyde 11 ila 24 yaşları arasındaki yaklaşık 15.000 gençten oluşan bir örneklem üzerinde yürütülmektedir ve Genç İtalyanların istek, ihtiyaç ve davranışlarının çok net bir görüntüsü. Ayrıca Durex, bu yıldan itibaren analizi derinleştirdi ve ulusal ortalamayla karşılaştırıldığında herhangi bir farklılığı değerlendirmek amacıyla Milano şehrine ilişkin verilerin çıkarılmasını da sağladı.

Ancak veriler, Milano ve ilinde ulusal panoramaya çok benzer bir durumun ortaya çıktığını, bazen yanlış olan ve her zaman doğru olmayan bilgilere dayanan, cinsellik ve duygulanım konularına erken ve çoğu zaman farkında olmayan bir yaklaşımın ortaya çıktığını göstermiştir. Ancak bu, kendilerini ve başkalarını riske atan davranışları belirleyen açıktır.

En önemli rakamlar arasında Milanlı 10 gençten 1'inin (%9,5) ilk cinsel ilişkisini 13 yaşına gelmeden önce yaşadığı, 10 gençten 6'sının (%56,2) her zaman kondom kullanmadığı ve hepsinden önemlisi neredeyse tamamının ( %95,1'i duygusal ve cinsel eğitimin okul dersi olmasını istiyor.

Reckitt Benckiser CEO'su Paolo Zotti, “Milano Belediyesi ile ortaklık, Durex'in özgür, korunan ve bilinçli cinselliği teşvik etme ve gençler arasında duygusal ve cinsel eğitimin önemini yayma misyonu açısından ileriye doğru atılmış çok önemli ve önemli bir adımdır” dedi. Durex markasını İtalya'da pazarlayan Healthcare (İtalya) Spa. ''Yıllık gözlemlerimizden elde edilen veriler aynı zamanda endişe verici ve aydınlatıcıdır ve tam da bu nedenle Milano Belediyesi'nin Gençlik Politikaları Departmanı ile gençlere daha iyi fırsatlar sunmak amacıyla bizimle doğrudan işbirliği yapmayı seçmesinden gurur duyuyoruz. Milanolular cinsellikleriyle sorumlu ve bilinçli bir şekilde baş etmek için gerekli araçlara, bilgiye ve kaynaklara sahipler'' diye bitiriyor Zotti.

Ekim 2023'ten bu yana Milano liselerinde aktif olan “A Luci Accese” programı, İtalya'da okullarda duygusal ve cinsel eğitimin tanıtılması konusunda ileriye doğru atılan ilk ve somut adımı temsil ediyordu ve duygusal eğitimi teşvik etme çoklu hedefiyle doğmuştu. saygı ve rıza gibi değerlere dayalı “sağlıklı” ilişkilerin temellerini atmanın yanı sıra duygulanım ve cinsellik alanı, cinsel sağlık alanındaki seçimlerin etkisi hakkında açık ve doğru bilgiler sağlar.

Reckitt Benckiser'in Düzenleyici İşler ve Dış İlişkiler Direktörü Laura Savarese, “Bunun, diğer yerel ve ulusal kuruluşlar için gençlere yönelik cinsellik ve duygulanım üzerine bir eğitim yolu üstlenmeleri için yalnızca bir ilk ilham adımı olmasını umuyoruz” dedi. Healthcare (İtalya) Spa, ''Cinsel sağlık kategorisinde lider bir marka olan Durex ekibi, yıllardır gençleri dinlemeye kendini adamıştır ve bu, sıklıkla yaşanan rahatsızlığı daha iyi anlamamızı sağlamıştır. eğitimsel ve sosyal ve sağlığı önleme programlarının öncelikli müdahale alanlarına ilişkin derinlemesine uzmanlık. Bu sayede ve sektör uzmanları, psikologlar, seksologlardan oluşan bir ağ sayesinde, bugün şeffaf bir tartışmayı kolaylaştıran küçük diyalog gruplarına, eğitim ve bilgilendirme materyallerine, dinleme yardım masalarına dayalı yenilikçi bir yaklaşımla okullara yönelik eğitim kursları geliştirip önerebiliyoruz. kapsayıcı ve yargılayıcı olmayan alanlar'' diye devam etti Savarese. ''Bu alandaki kararlılığımızla geçen bu yıllarda, İtalya'nın dört bir yanından kız ve erkek çocuklarından gelen talepleri göz ardı etmemeyi, onlarla diyalog kurmayı ve bilgi birikimimizi tüm kurumsal, politik ve toplumsal güçlerin kullanımına sunmayı seçtik. tıbbi-bilimsel olanların doğrudan ve somut olarak birlikte hareket etmesi gerekiyor'' diye tamamladı Savarese.

Ala Milano Onlus ile işbirliği içinde düzenlenen girişim, bu nedenle bugün, bölge genelindeki okullarda duygusal ve cinsel eğitimin başlatılması ve giderek daha fazla gencin dahil edilmesi, Milano'nun Avrupa Birliği ile uyumlu hale getirilmesi amacıyla daha da güçlü bir şekilde yenileniyor ve genişletiliyor. Avrupa'nın geri kalanı için bir örnek ve itici güç haline getiriyoruz.