Mecnun Otyakmaz: “Ligi üst sıralarda bitirmeyi istiyoruz…”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Bayan futbol grubu kurmayı daima hayal ettiklerini söyleyen Otyakmaz, “Bu fırsatı sundu Türkiye Futbol Federasyonu ve biz de çabucak bayan futbol ekibini oluşturduk. Son oluşturulan kadrolardan bir tanesi bizim ekip lakin desteklerimiz ve öbür futbolcularımızla birlikte ligde istek ettiğimiz bir yerdeyiz. Daha güzel futbol oynadıklarını gördükçe ümitleniyoruz. Önümüzdeki senelerda daha düzgün bir bayan futbol ekibi oluşturacağımıza en ufak bir kuşkumuz yok” diye konuştu.

Taraftara çağrı!

Ligde epey önemli bir çabanın devam ettiğini söyleyen Otyakmaz, “Bilim Konseyi’nin sonucuyla ve TFF’nin de onayıyla 12 yaşından küçük taraftarlarımız stadyuma girebilecek ve HES kodu uygulaması kaldırıldı. Bu bizim için fazlaca sevindirici haber. Son periyotlarda stadyumlar boş kaldı. Artık bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Son 10 haftaya girerken taraftarlarımızla bir arada daha kuvvetli olacağımızı düşünüyorum. Bu vesile ile taraftarımıza davette bulunmak istiyorum. Lütfen Passolig kartlarımızı güncelleyelim. HES kodu uygulaması kalktı. Çocuklarımızla birlikte stadyumdaki yerimizi alalım” dedi.

“Tarih tekerrür edecek”

Ligde sıkıntı bir dönemece girdiklerini vurgulayan Otyakmaz, “Sanırım Türkiye Kupası’na olan ağırlaşmaktan kaynaklı konsantrasyon kelam konusu. Sakatlarımızın dönmesiyle bir arada daha kuvvetli bir Sivasspor oluşacaktır. Geçtiğimiz senelerda son haftalarda uygun çıkışlar yakaladığımız seriler olmuştu. bir daha tarihi tekerrür ettirip, dilek ettiğimiz puanları alıp hem ekonomik olarak kadromuza takviye olup, itibar olarak ligi üst sıralarda bitirmeyi istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“Yenilmeden gelmeyi istek ediyoruz”

Ligde gelecek hafta deplasmanda oynayacakları Adana Demirspor maçı ile ilgili yöneltilen soruya Otyakmaz, “Adana Demirspor yeni kurulmasına karşın uygun bir ekip. Geçtiğimiz hafta Antalyaspor karşısında grubumuzun oyununu beğenmiştik. Oynadığımız oyunun biraz daha üzerine koyarak Adana’dan en azından yenilmeden gelmeyi istek ediyoruz. Bu maçtan daha sonra fazlaca kıymetli bir müddetç bizim için başlayacak. Son gelen haberle Yatabare’de yırtık kelam konusu oldu. Yatabare’nin bir sakatlığı var tahminen ondan yoksun oynayacağız ancak geri kalan oyuncularımızla bu işin üstünden geleceğimize olan inancımız tam” karşılığını verdi.

“Final coşkusu yaşatalım”

Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçına da değinen Otyakmaz, kelamlarını şöyleki tamamladı:

“Alanyaspor fazlaca önemli bir rakip. Başarılı bir skorla Kayserispor’u deplasmanda yendiler. Bizim hayli önemli olmamız lazım. Güzel hazırlanarak taraftarımıza en azından final coşkusunu yaşatalım istiyorum.”

Okumaya devam et...