Mathias Ross, Galatasaray’a transfer sürecini anlattı

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Transfer devrinin son gününde 5 imza birden açıklayan Galatasaray, Danimarka’nın Aalborg kadrosundan 21 yaşındaki stoper Mathias Ross’u da 1.75 milyon euro karşılığında takımına katmıştı.

Sarı-kırmızılı kulüple 4 yıllık kontrat imzalayan Mathias Ross, Galatasaray’a transfer olma sürecini U21 ulusal ekibi için gittiği Danimarka’da anlattı.

“Nefes nefese kaldım”

Mathias Ross’un Danimarka basınına yaptığı açıklamalar şöyle:

Aalborg ile Galatasaray’ın yaptığı muahedeyi idman için tesislere gittiğimde, ‘Derhal kulüp ofisine gelmelisin’ dediklerinde öğrendim. Kulüp yöneticisi Inge Andre Olsen ile menajer Bach Lund, kulüplerin transfer için anlaşmak üzere olduğunu belirterek, ‘Hemen konuta git ve eşyalarını topla. Buraya veda etmelisin’ dediler. Galatasaray’a gideceğimi öğrenince ofiste ağzım açık oturdum ve nefes nefese kaldım. Bir buçuk gün daha sonra da İstanbul’da imzalar atıldı.

“Galatasaray’a transfer olmak çılgınca”

Danimarka’da transfer kapandıktan bir hafta daha sonra İstanbul’a gittim. Bu hayal bile edemeyeceğim bir şeydi. Yaşadığım birkaç sıkıntı günün akabinde kendimi hayli yorgun, halsiz ve bununla birlikte bir duşun ortasında üzere hissettim. Galatasaray epeyce büyük ve esaslı bir kulüp. Kadroda vatandaşım Victor Nelsson’un yanı sıra Norveçli Midtsjö de var. Kulübe ve ülkeye ahenk sağlamam açısından onların ekipte olması benim için hayli değerli. Galatasaray’a transferin için ‘çılgınca’ diyebilirim.

“Icardi, Mata… Düş gibi”

Transferin belirtildiğı görüntünün çekimleri düş üzereydi. Nereden geldiğim düşünüldüğünde mutlaka olağaüstüydü. Bir hayalin ortasında dolaşıyor üzereydim.

“Takipçi sayım 4 binden 100 bin’e çıktı”

Galatasaray’da taraftar kültürü devasa yükseklikte. Transferimin belirtildiğı gün toplumsal medya hesabım fazlaca hareketliydi. 4 bin civarındaki takipçi sayım 100 binin üzerine çıktı. Türk taraftarlarının sevgisi hayli fazla. Hiç bu kadar fazlaca ileti almamıştım.

Okumaya devam et...