Lucescu’ya Ukrayna’dan büyük tepki! “Fenerbahçe tarafınca küçük düşürüldü fakat mazeret üretmeye devam ediyor”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe’ye 2-1 yenildikleri UEFA Avrupa Ligi B Kümesi maçı daha sonrası rakiplerini sert oynamakla suçlayan Dinamo Kiev Teknik Yöneticisi Mircea Lucescu, başarısızlığa mazeret üretmeye devam ederken, Rumen hocanın bu tavrı Ukrayna’da da reaksiyon görmeye başladı. Ülker Stadı’ndaki maç daha sonrası, “Fenerbahçe sert oynadı. Bir oyuncum hastanelik oldu. Kalecim dizinden sakatlandı” diyen Lucescu, Rumen medyasına açıklamada da Fenerbahçe’yi eleştirdi. Deneyimli teknik adam, “Bu, futbol değildi. Avrupa seviyesindeki kadrolar bu biçimde oynamıyor. Fenerbahçe oyunun biroldukça kuralını çiğnedi. Çok agresiflik gösterdiler. Fenerbahçe maçı bir boğa güreşi gibiydi” dedi. Ukrayna Ulusal Takımı’nın eski teknik yöneticisi Myron Markevych ise, Dinamo Kiev’in son 3 resmi maçını da kaybettiğine dikkat çekip, bu tablonun sorumlusunun Lucescu olduğunu söylemiş oldu.

MARKEVYCH: BAŞARISIZLIK LUCESCU’NUN ESERi

Markevych, “Dinamo Kiev düşüşte olan bir kadro. Yazık, bu kadar makus olmamalılar. Orada neler oluyor bilmiyorum ancak bence değişiklik evvela idare seviyesinde olmalı. Dinamo Kiev, Ukrayna’nın ulusal gururudur. Yakın vakitte kurulan bir kadro olan Fenerbahçe tarafınca küçük düşürüldüler. Oyuncuların ne düşündüğünü bilmiyorum, tahminen de bir transfer yapmayı düşünüyorlar. Lucescu’ya bakıyorum; 77 yaşındasın, ne yapmak istiyorsun. Kulübede kendinden mi kurtulmak istiyorsun? Bu oyunla veteran bir ekibi bile yenebilirler mi bilmiyorum” diye konuştu.

KiEVLiLER MAÇTAN TAM 30 DAKiKA ÇALDI

Dinamo Kiev’in Fenerbahçe karşısında uyguladığı ‘zaman çalmaya’ yönelik futbolu, Avrupa medyasının da dikkatini çekti. The Athletic, Ukrayna grubunun futbolcularının 90 dakikalık müsabakada çeşitli münasebetlerle oyunu 29 dakika 38 saniye durdurduğunu hesapladı.

DEREAĞZI YALNIZCA ATLETLERE AÇIK

Fenerbahçe Kulübü, Dereağzı’ndaki Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’ne 19 Eylül’den itibaren sportmenler ve teknik grup haricinde kimsenin alınmayacağını deklare etti. Kulübün altyapılarında ve spor okullarında eğitim goren sportmenlerin velileri de tesislere giremeyecek.

Okumaya devam et...