Lionel Messi bir rekor daha kırdı! Sergio Ramos yıllar daha sonrası deklare etti: Ronaldo…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Fransa Ligue 1’in 22. haftasında Paris Saint-Germain, Toulouse’u 2-1 mağlup etti.

Ev sahibi kadroya galibiyeti getiren golleri 38. dakikada Achraf Hakimi ve 58. dakikada Lionel Messi kaydetti.

BİR REKOR DAHA KIRDI

2022 yılını Dünya Kupası’nı kazanarak tamamlayan Lionel Messi rekor kırmaya devam ediyor.

Messi, Toulouse’a attığı golle bir arada mesleğinde 13. sefer bir lig döneminde 10+ gol ve 10+ asist barajını geçti.

RONALDO’YU GERİDE BIRAKMIŞTI

Arjantinli yıldız, geçtiğimiz hafta ağları havalandırarak Avrupa’nın 5 büyük ligindeki gol sayısında Ronaldo’yu geride bırakmıştı. Messi son maçlar bir arada 697 gole ulaşırken Ronaldo’nun 696 golü bulunuyor.

RAMOS YILLAR daha sonra AÇIKLADI

Arjantinli yıldız üstün performansını sürdürürken Sergio Ramos’tan çarpıcı bir açıklama geldi.

HERKES MERAK EDİYORDU

Sergio Ramos, Real Madrid’in kaptanlığını yaparken Barcelona’daki Messi’ye yaklaşık 10 yıl rakip oldu. İki futbolcu 2021’de Paris’te bir ortaya geldi ve Ramos artık, Dünya Kupası sahibi futbolcunun gelmiş geçmiş en düzgün oyuncu olduğunu kabul etti.

‘ZEVK ALIYORUM, EN İYİSİ’

Ramos, PSG TV’ye verdiği röportajda “Messi’ye karşı oynarken senelerca acı çektim. Artık ondan zevk alıyorum. O, futbolun yetiştirdiği en uygun oyuncu.” dedi.

GELECEĞİ BELİRSİZ

Tecrübeli savunma oyuncusu, PSG’de Messi ile birlikte oynamaya devam edecek. Dönem sonunda kontratı sona erecek olan İspanyol savunmacının geleceği biraz bilinmeyen görünüyor.

BU SEZONKİ PERFORMANSI

Sergio RAMOS, bu dönem Paris Saint Germain forması ile 28 müsabakada nazaranv aldı. 1 defa gol sevinci yaşayan 36 yaşındaki savunmacı, 1 sefer grup arkadaşlarına son pası veren isim oldu. Ramos, 5 maçta sarı kart gördü.