Kovid, HV.1’in yeni çeşidi: bildiklerimiz, en son haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
HV.1, Kovid’in yeni bir çeşidi, daha doğrusu “EG.5’in alt değişkenlerinden biri. Sorun, deyim yerindeyse, Delta’ya benzeyen bir mutasyona sahip olması, ancak ‘anne’ EG’sinin de buna sahip olması. 5”. Bu, Roma Bio-Medico Kampüsü Tıp ve Cerrahi Fakültesi Tıbbi İstatistik ve Epidemiyoloji Birimi başkanı Massimo Ciccozzi’nin Adnkronos Salute’a Sars-Cov-2’nin giderek artan yeni varyantı hakkında yorum yapan analizidir. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ .

HV.1 yeni Kovid varyantı, bildiklerimiz

“Kısacası bu, bu nedenle geriye gittiğimiz ve virüsün başlangıçtaki gibi üst solunum yollarına saldırmak yerine tekrar akciğerlere indiği anlamına gelmiyor. Ben buna inanmıyorum çünkü evrim her zaman bunu gerektirir. ileri adım atın ve asla geri adım atmayın”, diye ekliyor uzman.

“Orijinal EG5 varyantı, Omicron’da olduğu gibi stabilize olabilir ve bunun gibi bir dizi alt değişken oluşturabilir. Ancak kesin olan bir şey var ki – Ciccozzi’nin altını çiziyor – bağışıklık sisteminden kaçma açısından tüm bağışıklık sistemi gibi davranıyor Omicron ailesi. İmmünogenetik olarak diğerlerinden biraz öne çıkan tek kişi Pirola, ancak HV.1 EG5’in bir alt değişkeni, bu yüzden fazla endişelenmem”, yorumunu yapıyor. Ve şunu ekliyor: “Daha fazlasını göreceğiz.”

HV.1’in ABD’de yayılması

HV.1, Sars-Cov-2’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde yayılan yeni mutasyonudur ve uzmanlara göre yakında baskın hale gelerek Eris (EG.5) ve Fornax’ı (FL.1.5.1) geride bırakabilir. Eylül ayı sonunda Hastalık Kontrol Merkezleri (CDC) tarafından gerçekleştirilen varyant takibinde HV.1, Amerika Birleşik Devletleri’nde iki hafta içinde %7-8’den %12,9’a çıktı. Ve büyümeye devam ediyor.

Ayrıca okuyun