Kim Min-Jae pişmanlığı! Şimdiden herkesi kendine hayran bıraktı…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe’de kısa müddet forması giymesinin akabinde biroldukca devinde transfer listesine giren Güney Koreli savunmacı, Napoli’ye imza atarken şimdiden performansıyla mest etti.

İtalya Serie A’da 6, Şampiyonlar Ligi’nde ise 2 maça çıkan Kim Min-Jae, bu maçlarda 2 gol kaydederek grubunun duran toplardaki tehlikeli ismi haline de geldi.

Takımın değişmez ismi haline gelen ve hakkında gelecek dönem için transfer söylentileri çıkmaya başlayan Güney Koreli savunmacı, Avrupa’nın gündeminde yer almaya devam ediyor.

Futbolculuk mesleği daha sonrası Lazio, Napoli ve Bologna’da yönetici olarak bakılırsav yapan Salvatore Bagni, Kim Min-Jae’yi Çin’de oynadığı devirde İngiliz kulüplerine önerdiğini lakin olumlu geri dönüş alamadığını deklare etti.

“SADECE 3 MİLYON EURO’YA FENERBAHÇE’YE TRANSFER OLDU”

Corriere dello Sport’a konuşan Salvatore Bagni, “Üç yıl evvel bilgi aldığım, işbirliğim olan bir arkadaşım vardı. Kim Min-Jae’yi İngiltere’ye önermek istedim. Jeonbuk’tan Beijing Gouan’a 5 milyon Euro karşılığında yeni transfer olmuştu. Fakat yalnızca İngiliz kulüplerinden değil kimseden geri dönüş gelmedi. Sonraki yıl ise 24 yaşında yalnızca 3 milyon Euro’ya Fenerbahçe’ye transfer oldu” sözlerini kullandı.

“KİŞİLİĞİ VE KARAKTERİYLE DE BENİ ŞAŞIRTTI”

Oyuncu hakkında kelamlarını sürdüren Bagni, yıldız savunmacının İtalya’ya geldiğinden beri epey geliştiğini belirtirken “Bu, kimsenin potansiyelini fark edemediği manasına geliyor. Giuntoli’yi tebrik ederim. Kim Min-Jae, kişiliği ve karakteriyle de beni şaşırttı. Hiç kusur yapmıyor. Fizikî olarak fazlaca üst seviye. İtalya’ya geldiğinden beri Spalletti’nin de tesiriyle fazlaca gelişti” diye konuştu.

İngiliz basını, yaz aylarında Kim Min-Jae transferini bitiremeyen Tottenham’ın büyük kusur yaptığı haberlerine yer verirken Güney Koreli oyuncunun Napoli’de sergilediği performans niçiniyle kulübün büyük pişmanlık duyduğunu aktardı.

RENNES’E İMZA ATACAK DERKEN İŞLER NASIL DEĞİŞMİŞTİ?

Rennes ve Napoli üzere birfazlaca kulübün Transfer listesinde yer alan Güney Koreli savunmacı için fesih bedelini ödemeyi kabul eden Rennes Kulübü, Fenerbahçeli idarecilerle İstanbul’da bir ortaya gelirken transferin kısa müddette açıklanması bekleniyordu.

Rennes ile Fenerbahçe’nin Kim Min-Jae konusunda büyük kademe kaydettiği konuşulurken Fransız basınından gelen bir diğer habere göre transferde işler değişti. L’Equipe’in aktardığı habere nazaran, Napoli ve bir Premier Lig takımının Kim Min-Jae için bir daha devreye girmesi ve İtalyan kulübünün daha cazip bir teklifle gelmesiyle Rennes diğer isimlere yönelme sonucu almıştı.

NAPOLI DIŞINDA DA TEKLİFLER VARDI

Transfere aracılık eden menajerlerden Hoo Lee, geçtiğimiz günlerde Güney Koreli stoperin taliplerini ve tercih niçinini deklare etti.

İtalyan basınına konuşan Lee, “Teklif yapan yalnızca Napoli değildi. Inter, Juventus, Tottenham, Roma ve Rennes de Kim Min Jae ile mukavele imzalamak istedi. Bu ekiplerin birçoğu Kim ile manzaralı görüşmeler yaptı” dedi.

NAPOLI TERCİHİNİN SEBEBİ

Hoo Lee kelamlarını, “Kim’in uygun bir kadroda, yüksek düzeyde nizamlı oynamasını istedik. O grup da Napoli idi” sözleriyle tamamladı.

“ANİ AYRILIK İÇİN ÜZGÜNÜM” DEMİŞTİ…

Ali Koç’un kelamlarına bakılırsa meslek planlamasında Fenerbahçe’ye bir dönemlik yer ayıran Kim Min-Jae, veda açıklamasında ‘Bu ani ayrılık haberini verdiğim için üzgünüm.’ tabirlerini kullanmıştı.

KİM MİN-JAE’NİN FENERBAHÇE’YE VEDA İLETİSİ ŞU BİÇİMDEYDİ:

Bu ani ayrılık haberini verdiğim için üzgünüm. Fenerbahçe’den ayrılıyorum. Burada hayli fazla deneyim kazandım. Taraftarlardan epeyce büyük sevgi ve dayanak gördüm. Bu kulüp için her şeyimi verdim. Tüm bunları geride bırakmak zorunda olduğum için üzgünüm. Fenerbahçe benim için bir basamak değil, Futbol seyahatimin değerli bir kesimi. Fenerbahçe benim ailem ve her vakit kalbimin en derin yerinde hatırlayacağım. Ayrıyeten, birebir gaye için çaba verdiğimiz kadro arkadaşlarıma ve teknik takıma de teşekkür ederim. Seni seviyorum Fenerbahçe.

FENERBAHÇE’DE 40 MAÇ

Kim Min-Jae, Fenerbahçe formasıyla geçtiğimiz dönem Muhteşem Lig, Avrupa ve Türkiye Kupası olmak üzere toplamda 40 maça çıktı ve 1 gol kaydetti.

Okumaya devam et...