İpek Soylu 26 yaşında tenisi bıraktığını deklare etti

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Milli tenisçi İpek Soylu, profesyonel tenis mesleğine 26 yaşında nokta koyduğunu duyurdu.

İpek Soylu’nun açıklaması şöyle:

Tenis bana epeyce erken yaşta emek vermeyi, gayret etmeyi, davranışlarımın ve sonuçlarının sorumluluğunu almayı öğretti.

Dünyanın her kıtasında bulunmamı, işimi en âlâ düzeylerde, işinde en yeterli olan beşerlerle bir ortada yapmamı, olağanüstü beşerlerle bağ kurmamı sağladı.

Fiziksel ve mental bana en âlâ hisleri yaşatırken birtakım vakit içinderda da en güç hisleri hissettirdi.

20 sene boyunca yarattığım mesleğime dönüp baktığımda düzgün ki her saniyesinde var oldum, her saniyesinde elimden geleni yaptım diyorum.

Profesyonel tenis mesleğimi noktalarken 20 yıllık bu deneyimimi yeni amaçlar ve yeni çalışmalar için kullanacak olmaktan dolayı hayli memnunum.

Başta kendim olmak üzere, aileme ve mesleğim boyunca takviyesini ve sevgisini eksik etmeyen herkese fazlaca teşekkür ederim.

İpek Soylu’nun tenis kariyeri

15 Nisan 1996’da Adana’da dünyaya gelen İpek Soylu, tenise 6 yaşında Adana Tenis Dağcılık Kulübü’nde başladı. 10 yaşındayken Romanya’da katıldığı turnuva, mesleğinin profesyonel biçimde devam etmesinde tesirli oldu.

2012 yılında Wimbledon gençler kategorisi teklerde ana tablo oynayarak bunu başaran birinci Türk raket olarak tarihe geçti.

2014 Amerika Açık çiftler kızlar kategorisinde İsviçreli partneri Jil Belen Teichmann ile bir arada şampiyonluk yaşadı. İpek Soylu bu sonuçla Türk tenis tarihinde grand slam turnuvası şampiyonluğu yaşayan birinci ve tek atlet oldu.

İpek Soylu, 2016’da Fransa Açık’ta ana tabloda gayret ederek Çağla Büyükakçay’ın akabinde bunu başaran ikinci bayan atletimiz oldu.

Profesyonel tenis mesleğinde WTA sıralamasında teklerde en yüksek 151. sıraya çıkan İpek, çiftlerde ise 63 numarayı gördü.

Milli tenisçi son senelerda yaşadığı şanssız sakatlıklar daha sonrası kortlardan uzak kalıyordu.

Okumaya devam et...