Icona Vakfı, ‘eğitim programı HIV’e dikkat çekiyor’

Leila

Global Mod
Global Mod
“Bunlar mükemmel projeler ve hepsinin ileriye taşınacağını umuyoruz çünkü bu, grubun can damarıdır. Nesil değişimi teşvik etmek için gençlerin, grup üzerinde klinik araştırma önermeleri teşvik edilmeli ve bunu yapmak için onları bir şekilde teşvik etmeliyiz. , onları HIV konusunda eğitin, hakkında çok az şey bildikleri bir konu.” Icona Vakfı başkanı Antonella d’Arminio Monforte, dün Iseo’da (Brescia) Icona’nın Icona merkezlerine kapatılması vesilesiyle bunu söyledi. 7 tematik konut eğitim etkinliğine ayrılan Icona’da Icona Vakfı tarafından finanse edilecek projeler seçildi.

Süreç, HIV/AIDS’in tedavisi ve önlenmesine yönelik ilaçların araştırılması ve geliştirilmesinde uzmanlaşmış bir ilaç şirketi olan Viiv Healthcare’in koşulsuz desteğiyle oluşturuldu. ViiV Healthcare İtalya ve Hollanda’nın tıbbi direktörü Cristina Zocchetti, “Fondazione Icona ile uzun vadeli bir işbirliği var” diyor. Icona Xt, sektördeki genç profesyonelleri hedefleyen, bilimsel açıdan yüksek değere sahip bir projedir. I Bu grupla işbirliğinin mutlaka devam etmesi ve desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.”

HIV hastasının tanı-terapötik yönetimini klinik uygulama perspektifinden optimize etmeyi amaçlayan eğitim programı, HIV’e yeni yaklaşan ve henüz sahip olmadıkları yeni nesil enfeksiyon hastalıkları uzmanlarının bilgilerini geliştirmek amacıyla tasarlandı. enfeksiyonun çeşitli yönetim yönlerini derinlemesine inceleme fırsatı. Icona bilimsel komitesi ve Icona üyesi Cristina Mussini, “Son zamanlarda,” diye açıklıyor. Sadece yeni teşhislerin ortaya çıkmaya devam ettiğini değil, aynı zamanda HIV ile yaşayan insanları takip etmeye devam ettiğimizi de dikkate almalıyız.” Bu nedenle, yalnızca sağlık hizmeti değil, her şeyden önce spekülatif araştırma amacına sahip genç profesyoneller yetiştirmenin “temel olduğunu” ekliyor ve sunulan projeler “doğru yönde ilerlediğimizi gösteriyor”. Milano’daki Luigi Sacco hastanesinin tıbbi direktörü Andrea Giacomelli, bu deneyimin “genç bulaşıcı hastalık uzmanlarının becerilerini kesinlikle artırdığının altını çiziyor – Icona’nın günlük klinik uygulamalardaki deneyimine benzer deneyimler”.