Hande Baladın: ‘Beni en hayli zorlayan voleybolcu Paola Egonu! Mesleğimin dönüm noktası…’

Mustafa

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Grup ve Eczacıbaşı’nın başarılı smaçörü Hande Baladın, Hürriyet.com.tr’ye özel açıklamalar yaptı. Filenin Sultanları’yla Bayanlar Dünya Şampiyonası’na hazırlanan Red Bull atleti, mesleğiyle değerli kelamlar söylemiş oldu

İşte Hande Baladın röportajı:

– Ulusal Kadro’yla Dünya Şampiyonası hazırlıkları devam ediyor. Hazırlıklar nasıl gidiyor?

Çalışmalarımız epey ağır geçiyor. Giovanni Guidetti ağır idmanlarla bizi hazırlıyor. Dünya Şampiyonası’na en hazır biçimde gitmek istiyoruz. Natürel ki de maksadımız madalya kazanmak lakin maç maç gitmek istiyoruz. Alana her çıktığımızda en düzgün uğraşımızı vereceğiz.

– Hande Baladın’a bakılırsa, Türkiye voleybol ülkesi mi?

Voleybol ülkesi olma yolundayız diyebilirim. yıllar ortasında alınan başarılarla her yıl voleybola olan ilgi daha da arttı. Artmaya da devam ediyor lakin Türkiye’de futbol diye bir gerçek var. Biz alanda gösterdiğimiz gayretle ülkemize voleybolu sevdirmeyi ve bu sevgiyi aşılamaya çalışıyoruz. Umarım her geçen gün bayan voleybolunun düzeyi artar ve en sonunda gönül rahatlığıyla biz voleybol ülkesiyiz diyebiliriz.

– Ekip sporlarında bayan voleybolunun bu kadar başarılı olmasının niçini nedir?

Kaliteli oyunculara ve hocalara sahibiz. Çok çalışıyoruz. Çok fazla turnuva oynuyoruz ve her turnuvada büyük deneyimler kazanıyoruz. Hırslı ve pes etmeyen bir ekibe sahibiz. İstediğimizi alabilmek için düşüyoruz, kalkıyoruz lakin yolumuza devam ediyoruz. Sporda kaybetmek de kazanmak da var lakin biz uğraştan vazgeçmiyoruz.

– Büyük bir hayran kitlen var. Bu durumu nasıl karşılıyorsun?

Evet yalnızca benim değil bütün grup arkadaşlarımın her geçen gün sevenleri artıyor. Natürel ki bunu görmek bizi epeyce keyifli ediyor. Voleybolu tanımaya başladıklarını görüyoruz. Biz de tıpkı sıcaklıkla ve içtenlikle olabildiğince onlarla irtibatta olmaya çalışıyoruz. Bizi ve voleybolu desteklemeye devam diyeyim.

– Seni en epey zorlayan voleybolcu kim oldu?

Paola Egonu

– Sence mesleğinin dönüm noktası nedir?

Galatasaray’da kiralık olarak oynadığım dönem olabilir. Bir genç oyuncu olarak maç deneyimi kazanmak hayli kıymetliydi. O grupta aldığım sorumluluk beni bir üst düzeye taşıdı diyebilirim.

– Çocukken bu kadar büyük başarılara sahip olacağını düşünüyor muydun?

İlk başta voleybol oynamayı sevdiğim için bu spora yöneldim ancak sonrasındasındasında bu bir tutku haline gelmeye başladı. Buralara gelebilir miydim bilmiyordum fakat burada olmak Eczacıbaşı ve A Ulusal Ekip’te misyon alabilmek natürel ki her vakit hayallerimdeydi. O yüzden daima daha uygununu yapmaya çalıştım. Hâlâ da her gün daha uygununu hedefleyerek alana çıkıyorum. Bunun bir sonu yok, voleybol oynamayı hayli seviyorum.

– Red Bull tarafınca çizgi karakterin ve oyunun yapıldı. Neler hissediyorsun?

bu biçimde bir takımla, bu biçimde bir proje gerçekleştirdiğimiz için hayli memnunum. Birinci gördüğümde epey heyecanlandım. Bu birincisi bana yaşattıkları için Red Bull ailesine fazlaca teşekkür ediyorum. Oyun da fazlaca hoş olmuş. Umarım herkes epeyce beğenir. Çok keyifli bir oyun, her insanın oynamasını tavsiye ediyorum.

– Dünya çapında spora kıymetli yatırım yapan markanın sportmeni olduktan daha sonra ömründe ne üzere değişiklikler oldu?

beraber epey hoş işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Birinci günden beri grubun samimiyeti beni hayli etkiledi ve motive etti. Bu usul iş birliklerinde iki tarafın da tıpkı bedellere sahip olması değerli bir olgu. Yakaladığımız dinamizmi hem saha ortasında birebir vakitte saha haricinde uzun yıllar sürdürmeyi diliyorum. Red Bull kendi alanında fazlaca yeterli işler başaran bir marka. Bu markanın atleti olmak benim için bir onur.

Okumaya devam et...