Hamit Altıntop, Stefan Kuntz’a sahip çıktı! “Devam edeceğiz”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Ekip, Uluslar C Ligi 1. Küme’deki son maçında Faroe Adaları’na deplasmanda 2-1 mağlup oldu. TFF Ulusal Ekipler Sorumlusu Hamit Altıntop, müsabakanın akabinde TRT Spor’a açıklamalar yaptı.

“Hocayla devam ediyoruz”

“Hocayla yola devam ediyoruz. Kararlıyız. Burada soru işareti var mı? Burada bir argüman var. Benim bir yorumum, bu iddiayı kapatır. ‘Biz hocayla devam ediyoruz’ diyorum sorumlu olarak. Gerçek bu. Hocamızın gerisindeyiz dememiz, eleştirmeyin manasına gelmez. Buna hürmet göstermemizi istiyorum. 4 maçtan daha sonra nasıl piyasaya çıkmadıysak, bugün de kendimize tenkidimizi yapıyoruz ve kabul ediyoruz. Yeni bir idare geldi. Tenkit olacaktır. Yapan ise, Türk futbolunu bütün paydaşlarıyla kapsıyorsa, başımızın üstünde yeri var. Burada kişisel bir amacımız yok. Türk futbolunu ileri taşımak istiyoruz. Bunlar bizim çocuklarımız, hakikat ikazları yapıyoruz da. Hoca ve takımı, 24 saat boyunca sağlam bir temel atmak için uğraşıyor.”

“Oyuncularımıza hissettireceğiz”

“Koşmazsanız, başınızı ayağınızı ikili gayretlere sokmazsanız, kararlı oynamazsanız Faroe’ye de Lüksemburg’a da kaybedersiniz. 3 ay evvel hepsine 4-5 attık, bugün bu imgeyi veriyoruz. Kabul edilmeyecek. Bunu oyuncularımıza hissettireceğiz.”

Okumaya devam et...