Galatasaray’dan son gece imza şov! Mauro Icardi, Yusuf Demir, Juan Mata, Rashica ve Ross Jensen için KAP açıklamaları…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Galatasaray, İstanbul’a getiridği Mauro Icardi, Yusuf Demir, Juan Mata, Milot Rashica ve Mathias Ross Jensen transferlerini resmen belirtildi.

Sarı-kırmızılılar, 5 oyuncunun da transferlerinin mali bilgilerinı KAP’a bildirdi.

İşte Galatasaray’ın yaptığı açıklamalar…

MAURO ICARDI’YE 750 BİN EURO

Yapılan mutabakat uyarınca 2022-2023 futbol dönemi için futbolcuya toplam 6.750.000 EUR ödenecektir. Bahsi geçen meblağın 6.000.000 EUR’luk kısmı Sas Paris Saint-Germain Kulübü tarafınca, 750.000 EUR ise şirketimiz tarafınca ödenecektir.

YUSUF DEMİR İÇİN 6 MİLYON EURO BONSERVİS

Profesyonel futbolcu Yusuf Demir ve kulübü SK Rapid GmbH ile oyuncunun transferi konusunda mutabakata varılmıştır. Buna nazaran, futbolcunun eski kulübüne, 4 döneme yayılmış 5 taksitte, 6.000.000 EUR transfer bedeli ödenecektir.

4 YILLIK SÖZLEŞME

Futbolcu ile 2022-2023 döneminden başlayarak 4 dönem için kontrat imzalanmıştır.

Futbolcumuza 2022-2023 dönemi için net 650.000 EUR, 2023-2024 dönemi için net 750.000 EUR, 2024-2025 dönemi için net 850.000 EUR ve 2025-2026 dönemi için net 950.000 EUR dönemlik fiyat ödenecektir

MATHIAS ROSS’UN DETAYLARI

Profesyonel futbolcu Mathias Ross Jensen ve kulübü Aalborg BK ile oyuncunun transferi konusunda mutabakata varılmıştır. Buna nazaran, futbolcunun eski kulübüne, 4 eşit taksitte 2 döneme yayılmış biçimde, 1.750.000 EUR meblağında transfer bedeli ödenecektir. Futbolcunun kendisiyle de 2022-2023 futbol döneminden başlamak üzere 4 dönem için muahedeye varılmıştır. Buna göre her bir futbol dönemi için futbolcuya net 400.000 EUR dönemlik fiyat ödenecektir

KİRALIK RASHICA’NIN MAAŞI 1.5 MİLYON EURO

Profesyonel futbolcu Milot Rashica ve kulübü Norwich City FC ile oyuncunun bedelsiz süreksiz transferi konusunda mutabakata varılmıştır.

Buna nazaran 2022-2023 dönemi için futbolcuya net 1.500.000 EUR fiyat ödenecektir.

MATA İLE 1+1 YILLIK ANLAŞMA

Profesyonel futbolcu Juan Manuel Mata Garcia ile ikinci yılı opsiyonel olmak üzere 2 dönemlik muahedeye varılmıştır. Buna bakılırsa, futbolcumuza 2022-2023 dönemi için net 1.900.000 EUR fiyat ödenecektir.

İşte oyuncuların açıklamaları;

ICARDI: GALATASARAY DAİMA YUKARIYI HEDEFLER

PSG’de oynarken buraya gelmiştim ve bu statta bir gol atmıştım. Şu anda Galatasaray formasını savunacağım. Umarım burada gollerime devam ederim ve gol sevinçlerimi Galatasaray için paylaşırım.” Umarım yeniden bu kadrosu tekrar en üst düzeye getiririz. Galatasaray daima üstleri hedefleyen bir grup. Bunun bir modülü olmak istiyoruz. Oyuncular, çalışan herkes, tüm taraftarı tekrar bir Şampiyonlar Ligi gecesiyle tanıştırarak bunu kutlamak istiyor.

YUSUF DEMİR: TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KULÜBÜNE GELDİM

Bu transferin olması için emek veren herkese fazlaca teşekkür ediyorum. Çok memnunum ve umarım en dorukta yer alacağız. Stadyumumuzu daima televizyondan izledim. Hiç gelme talihim olmamıştı. Stadımızı birinci kere görmek bana başka bir motivasyon veriyor. Türkiye’nin en büyük kadrosunda oynuyorum. En büyük gayemiz şampiyon olmak. Çok fevkalade taraftarımız var. Onların önünde oynayacağım günü bekliyorum.

MILOT RASHICA: BU FORMAYI GİYMEK BENİM İÇİN ONUR

Galatasaray üzere büyük bir kulüpte olduğum için memnunum. Bu formayı giymek benim için bir onur. Bir an evvel alanda olmak için sabırsızlanıyorum. Umarım hoş bir dönem geçiririz. Buraya gelmedilk evvel taraftarımızın bana olan sevgisini ve takviyesini hissettim. Onlarla stadyumda buluşacağımız anı heyecanla bekliyorum.

JENSEN: BENİM İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT

Çok keyifli ve heyecanlıyım. Burada olmak benim için büyük bir fırsat. Şu an gurur duyuyorum. Galatasaray Avrupa’nın büyük kulüplerinden biri. Galatasaray’a dair biroldukça bilgiye sahibim. Nelsson’a karşı Danimarka’da birfazlaca maça çıktım. şahsi olarak onu tanımıyorum ancak bir an evvel tanışmak istiyorum. Taraftarımızla buluşacağım günü bekliyorum. Onların kuvvetli takviyesiyle oynamak için sabırsızlanıyorum.

JUAN MATA: SABIRSIZLANIYORUM

Çok düzgün hissediyorum. Heyecanlıyım ve çok motiveyim. Burada bulunduğum için minnettarım. Herkes epey cana yakın davranıyor. Galatasaray’la kazanmak için sabırsızlanıyorum. Herkes burasının ne kadar hoş bir atmosfere sahip olduğunu bana söylemiş oldu. Bunu yaşayacağım anı bekliyorum. Taraftarlarımız önünde çaba etmek için sabırsızlanıyorum. Galatasaray Türkiye’deki en büyük başarılara sahip ekip. Ayrıyeten futbol tarihinde de yeri olan bir kulüp. Sıcak karşılama için herkese teşekkür ederim.

Okumaya devam et...