Galatasaray maçı öncesi Barcelona’dan Emre Demir hamlesi! İstanbul’da flaş görüşme, gelecek dönem…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
UEFA Avrupa Ligi son 16 çeşidi rövanş maçında Galatasaray’la İstanbul’da karşılaşacak olan Barcelona, bir yandan maçın hazırlıklarını yaparken bir yandan da gelecek yılın takımıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Katalan grubu eylül ayında büyük bir sürpriz yapmış ve Kayserispor’un altyapısından yetişen Emre Demir’le, gelecek dönemden geçerli olmak üzere 5 yıllık kontrat imzalamıştı. 18 yaşındaki futbolcu 2 milyon euro ve bonuslar karşılığında Barcelona’ya imza atarken, özgür kalma bedeli 400 milyon euro olarak belirlenmişti.

“EMRE’YLE DALGA GEÇMİŞLER”

Barcelona’ya transfer olan 3. Türk futbolcu olan Emre Demir’in transferini kıymetlendiren Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, “Gururluyuz, memnunuz, umutluyuz. Altyapımızdan yetişerek tekraren alt yaş kategorilerinde ulusal formayı giyen, Muhteşem Lig’in en genç golcüsü Emre Demir’in, Barcelona’ya transferi konusunda mutabakat sağlandı. Emre 7-8 yaşında geldiğinde dalga falan geçmişler bu yaşta çocuk transfer olur mu diye. Emre’den en çok istediğim bu yaşlarındakilere örnek olması ve Emre Demir olma hayalini kurdurması gerekiyor. İspanya Ligi’nde bu sayılar olağandışı değil. Natürel Emre için yüksek bir sayı var, demek ki beklentileri yüksek. İkinci satışta % 20 hissemiz var. Devre içinde gidebilir, o denli olursa artı bir sayı var. Oynaması durumunda bonuslar var. Bu sayı 3 milyon eurolara kadar gidebiliyor.” sözlerini kullanmıştı.

İSTANBUL’DA GÖRÜŞECEKLER

Dönemi Yukatel Kayserispor’da tamamlayacak olan Emre Demir’i yakından takip eden Barcelona, Galatasaray maçı öncesi genç futbolcuyla görüşme sonucu aldı.

XAVI’YLE TANIŞACAK, GELECEK DÖNEME DAİR…

İspanyol basınında yer alan habere nazaran Barcelona Futbol Yöneticisi Mateu Alemany ve kulüp danışmanı Jordi Cruyff, Galatsaray maçı için İstanbul’a gelen kafilede yer alarak Emre Demir’le görüşme gerçekleştirecek. Teknik yönetici Xavi’nin de katılacağı ve oyuncuyla tanışacağı toplantıda Emre Demir’in son durumunun konuşulacağı ve gelecek döneme dair kanıların aktarılacağı açıklandı.

OYNAYAMAMASI DA PAHALANDIRILACAK

Tıpkı haberde, Emre Demir’in Barcelona’ya transfer bulunmasına rağmen Kayserispor’da forma giymekte zorlandığı vurgulanırken, bu durumun garip olduğu ve genç futbolcuyla görüşmede bahsin ele alınacağı kaydedildi.

“HEDEFİM BARCELONA A TAKIMI”

Transferin akabinde açıklamalarda bulunan genç futbolcu, “Futbola başlarken kendimi Messi’yi örnek alıyordum. Her maçını izliyordum. Lakin ben Emre Demir olmak istiyorum. Daha yolun başındayım. Daha epeyce çalışacağım. Çok çalışarak daha düzgün bir Emre Demir izletmek istiyorum. Messi ile görüşmek isterdim Barcelona’da lakin ayrıldı. Doğal Barcelona’da dünyaca ünlü yıldızlar var. Küçük yaşlarda gitmiştim. Çok hoş bir ortam var. Dört dörtlük diyebilirim. Maksadım Barcelona’da A ekipte oynamak. Çok çalışarak Barcelona A kadrosunda oynamak istiyorum.” diye konuşmuştu.

Dönem başında yaşadığı sakatlık niçiniyle takıma girmekte zorlanan 18 yaşındaki Emre Demir, Üstün Lig’de 3 maçta yalnızca 16 dakika, toplamda da bu dönem 251 dakika forma giyebildi.

Okumaya devam et...