Fuat Çapa: “Talihsiz puan kayıplarını yaşamasak…”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
bakılırsave geldiği günden bu vakte kadar geçen süreyi kıymetlendiren Çapa, kalan 9 maç hakkındaki gayelerini de paylaştı.

9 maçın tamamına galibiyet parolası ile çıkacaklarını tabir eden Fuat Çapa, direkt Harika Lig’e çıkma ümidini son haftalara kadar taşımak istediklerini belirtti.

“Direkt Üstün Lig’e çıkma ümidini son haftaya kadar taşımak istiyoruz”

Ligde kalan 9 haftayı fazlaca uygun kıymetlendirmek istediklerinin altını çizen Fuat Çapa, “Şehrin tekrar hareketlenmesi, inanması beraberliği sağlaması tekrar ‘biz olduk’ demesi bu çok olumlu bir dönüşüm aldı. Erzurumspor maçından evvel atılan adımın, Erzurumspor galibiyetiyle atılan 2. adım ve Bandırmaspor maçının akabinde da 3. adımı atarak inşallah adım adım değil koşarak dönem sonunu yakalamamız gerekiyor. Bunu da yakalarsak ümit ediyorum öncelik birinci 6 lakin tabi hala 9 maçımız var. Bu 9 maçta olabilecek fazlaca şey var. Bundan dolayı yalnızca 5., 6. olalım değil her maçı kazanıp, dönem sonunu kaçıncı sırada bitirebiliriz ona bakacağız. Ümit edelim biz bu süreçte hoş sonuçlar alırken, üstümüzdeki kadrolar puan kaybı yaşar ve bizde bu yarışı direkt çıkma ümidini son haftalara kadar taşımış oluruz. İnşallah bunu daima bir arada yaşarız” diye konuştu.

“Talihsiz puan kayıplarını yaşamasak öbür hesaplar yapıyor olacaktık”

Lig başkanı Ankaragücü’nü yendikten daha sonra hayli bahtsız puan kayıpları yaşadıklarını ve puan kayıplarının ikinci devredeki kredilerini tükettiğini söyleyen Çapa, “Biz Ankaragücü galibiyetinin akabinde puan kaybettiğimiz Boluspor, İstanbulspor ve Tuzlaspor maçları ve daha sonrasındaki devirde 3-4 puan daha fazla alsaydık şu anda diğer şeyler konuşacaktık. 42 değil de 47 puanımız olacaktı. 1 maçımız da eksik, bu sefer değişik hesaplar yapmaya başlayacaktık. Birinci devreden ikinci devreye aktaracağımız puan kaybetme kredisini Boluspor, İstanbulspor ve Tuzlaspor müsabakalarında tükettik. 2. devre ise Ümraniyespor maçında aldığımız yenilginin tesiri Menemenspor maçına da yansıdı. Erzurumspor maçında daha evvel yaşadığımız talihsizlikleri geride bırakmak zorundaydık. Erzurumspor maçında evvelki müsabakalardan aldığımız dersleri alanda gerçek uyguladık. Değerli olan bundan daha sonrası. Kalan 9 maça odaklanıp, bunu da yalnızca 9 maç olarak değil maç maç giderek, hesap yaparak girmek lazım. Her maçın kendi kıssası var. Maçlara güzel bir biçimde hazırlanıp, Bandırmaspor maçında da taraftarlarımızı statta gorerek, o takviyesi gerçek manada hissetmek istiyoruz. Ulusal grup ortasını âlâ değerlendirmeye çalışıyoruz” halinde konuştu.

Samsunspor, ulusal ekip içinde kendi tesislerinde 2 Nisan’da oynayacağı Bandırmaspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Okumaya devam et...