Fenerbahçe’ye galibiyeti getiren Batshuayi: Gol atmak öz itimat aşıladı

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe’nin Belçikalı futbolcusu Michy Batshuayi, Dinamo Kiev maçından daha sonra yaptığı açıklamada, “Atmış olduğum gol bana ziyadesiyle öz inanç aşıladı” dedi.

UEFA Avrupa Ligi B Kümesi birinci maçında Fenerbahçe konutunda karşılaştığı Ukrayna takımı Dinamo Kiev’i 2-1’lik skorla mağlup etti. Müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belçikalı futbolcu Michy Batshuayi, “Harika bir karşılama oldu benim açımdan. Hem kulüp olarak hem kadro arkadaşlarım olarak hakikaten epeyce güzel karşılandığımı söz etmeliyim. Şu an yüzde yüz bir Batshuayi yok lakin o düzeye ulaşmak için de çalışmalarımı sürdüreceğim. Galibiyetler kazandırmak ismine ben de katkılar sağlayacağım” biçiminde konuştu.

Takımına 3 puanı getiren golü atmasının kendisine öz itimat aşıladığını belirten Belçikalı futbolcu, “esasen golü kadro arkadaşlarımla birlikte kutladım. Benim mutluluğumu samimiyetle onlar da paylaştılar. Bunu gördüğüm vakit alışılmış ki ben de fazlaca daha fazlasını vermek istiyorum. Grubumla birlikte zaferler elde etmek istiyorum” diye konuştu.

Teknik Yönetici Jorge Jesus’un oyun stiline uygun bir forvet olduğunu söz etmesinin hatırlatılması üzerine 28 yaşındaki futbolcu, “Bu hocanın takdiri, hocanın bileceği bir şey lakin şunu söyleyebilirim burada herkes bana itimat verdi. Ben de bunun karşılığını atacağım gollerle vermek istiyorum. Grubuma katkı sağlamak istiyorum ki bu benim işim” sözlerini kullandı.

Taraftarların ilgisinden dolayı keyifli olduğunu söyleyen Michy Batshuayi, “normal olarak ki onların göstermiş olduğu bu sevgi beni çok keyifli etti. Daha evvel de söylediğum üzere beni hayli düzgün karşıladı taraftarlar ve bu bana ziyadesiyle güç verdi. Ben de bu güç ve motivasyonu atacağım gollerle kadro arkadaşlarımla kutlayacağım” diyerek kelamlarını tamamladı.

Okumaya devam et...