“Faenza’daki toplantı kötü hava acil durumu nedeniyle ertelendi”

Leila

Global Mod
Global Mod
Faenza (Ravenna) şehrinin ve Emilia Romagna bölgesinin içinde bulunduğu şiddetli hava koşulları ve maksimum alarm durumu nedeniyle, İtalyan Lateral Skleroz Derneği tarafından düzenlenen üç eğitim etkinliğinden ilki amiyotrofik olarak tanımlanmak19 Mayıs Cuma günü yapılması planlanan . Etkinliğin 2023 sonbaharında yeniden planlanacağını bildirdi. Aysla. ‘Tedavi etmemek için Önemsemek’ eğitim Açık Günü – bir notu hatırlıyor – sağlık profesyonellerinin yanı sıra, özellikle üniversite öğrencilerini ve lise son sınıftakileri, sağlık hizmeti kalitesi konusuna ilişkin düşüncelerini paylaşmak üzere dahil etmeyi amaçlıyordu. ALS ve ailesi ile yüz yüze yaşam.

Aisla’nın 40 yıllık faaliyetinin kutlanmasının ardından ulusal girişimin başlayacağı Faenza’daki randevunun konusu, benzersizliği ve yaşam yolu ile engelli kişilerle müttefik olan teknolojiydi.. Öte yandan sağlık hizmeti operatörleri ile amaç, bakım ilişkisinin yeni dillerini bir araya getirmek ve bakımın karmaşıklığıyla yüzleşmemizi sağlayacak araçları aktarmaktı. Aisla, Nemo klinik merkezleri ve ALS’li kişilerin herhangi bir sağlık acil durumunda destek sunmaya hazır olan Insieme a te derneği ([email protected]), bu gece tüm katılımcılara, konuşmacılara ve moderatörlere bir bildirim gönderdi. “Katılmaya istekli olduğunuz için size teşekkür ederken – duyuruyu okur – bu saatlerde bir topluluk olmamıza ait olan acil dayanışma duygusunun, saatlerce deneyimlediği kişilerin etrafında toplanan kardeşçe ve cesur kucaklaşma olduğundan eminiz. acı, korku ve ihtiyaç. Bu, kurtarma operasyonlarını yürütmek için iş başında olan tüm düzen güçlerine derin şükranla birleşiyor”.

Öte yandan, 25 Mayıs Perşembe günü Palermo’da yapılması planlanan ‘Yaşamın sonu, hala ucu açık bir soru’ toplantısı, sağlık hakkı ve insan onuru konusuna odaklanıyor. Palazzo Sant’Elia’da. Olayın merkezinde, Anayasa’nın 2. ve 32. maddeleri ve 38/2010 sayılı yasanın gerektirdiği şekilde, kişinin fiziksel, psikolojik ve varoluşsal ıstırabını hafifletmeyi amaçlayan palyatif bakım yer almaktadır. Aisla, girişimi destekledikleri için Vivisol ve Ferranti Ortopedi Merkezi’ne teşekkür eder. “ALS’nin öngörülemezliği kişiden kişiye değişir ve asla tek anlamlı değildir – Aisla palyatif doktoru Daniela Cattaneo’nun altını çiziyor – ALS, bakımın karmaşıklığının paradigmasıdır: tedavi eden ekip ile hasta kişi arasında bir iletişim yolu gereklidir çünkü bunun bir bilgi zamanı, detaylandırma zamanı ve seçim zamanı.”

ALS, kişiyi varoluşsal seçimlerin önüne koyan bir hastalıktır, bakımın karmaşıklığının gerçek bir paradigmasıdır – Aisla’ya işaret eder – ve bunun için aile ile multidisipliner ekip arasındaki sürekli ve sürekli diyalog esastır, sözde Nöropalliatif Doktor palyatif bakım uzmanının, yıkıcı davranışsal belirtiler, frontotemporal demans, bilgilendirilmiş onamın geri alınması ve zor semptomatik problemler gibi karmaşık durumlarla başa çıkmada aileleri destekleme becerisine sahip olduğu bakım yaklaşımı. Cumhurbaşkanı’nın yüksek himayesinde düzenlenen konferansın sponsorluğunu Sicilya Bölgesi, Palermo Belediyesi, Palermo Üniversitesi ve Sant’Elia Vakfı üstleniyor.

Son olarak, araştırma ve bakım arasındaki sürekliliğe adanmış Roma sahnesi için biletleri tükendi. Randevu 23 Mayıs Salı günü Gemelli Polikliniği Electra Odasındadır. ‘Als’teki Kritikler’ çalıştayı ile‘, Nemo Klinik Merkezleri, klinik konular ve hastalıkla ilgili bilimsel araştırmaların ilerlemesi üzerine çalışma ve tartışma için bir masa açar. Sektördeki profesyonellere adanan çalıştay, hastalığın patogenezi ve bu karmaşıklığın klinik deneylerin yürütülmesi ve terapötik etkinliği üzerindeki yansımaları ile ilgili daha karmaşık konuları ele alacaktır. Nemo Roma’nın yetişkin bölgesinin klinik direktörü Mario Sabatelli ve Nemo Milan’ın ALS bölgesinin nöroloğu Federica Cerri tarafından koordine edilen etkinlik, Kutsal Kalp Katolik Üniversitesi ile birlikte Aisla’nın himayesinde bulunuyor ve A. Gemelli Üniversite Hastanesi Roma Vakfı .

Aisla – notu sonlandırıyor – 2008’den beri ALS’li insanlara yardım eden herkese (resmi ve gayri resmi bakıcılar) yetkin, yapılandırılmış ve organik bir yanıt vermek amacıyla özel bir eğitim faaliyeti başlattı. Hem sağlık profesyonelleri (uzman doktorlar, pratisyen hekimler, hemşireler, terapistler, psikologlar, Oss) hem de farklı bakım ortamlarındaki (hastaneler, rehabilitasyon tesisleri, bakım evleri, evde bakım, darülaceze ve evde palyatif bakım) aile asistanları ve aile bakıcıları için tasarlanmıştır. , bugüne kadar eğitim taahhüdü 352 eğitim modülü içermektedir.