Eyüpspor’un yeni transferi Del Valle: Amaçları olan bir kulübe geldim

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Eyüpspor’un yeni transferi Venezuelalı futbolcu Yonathan Del Valle, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine transferini kıymetlendirdi. Transferden duyduğu memnunluğu lisana getiren 32 yaşındaki futbolcu, “Hedefleri olan bir kulübe geldim. Burası benim için de yeni bir fırsat. Umarım dönemin sonunda direkt Üstün Lig’e çıkan gruplardan biri olarak memnunluğu yaşayacağız” diye konuştu.

Takımdaki amaçları hakkında ise Del Valle, “Her yerde hocalarla ya da idarelerle sorunlar olabiliyor. Bunlar futbolda olağan şeyler. Buraya geldiğimde yeni umut sahibiyim ve direkt çıkma amacını gerçekleştirmek için ekibe yardım etmek üzere buradayım” halinde konuştu.

“Süper Lig’de kalite, 1. Lig’de çaba var”

Uzun yıllar Spor Toto Üstün Lig ve Spor Toto 1. Lig’de forma giymesinin hatırlatılması üzerine tecrübeli futbolcu, “Aralarında şu biçimde bir fark var; Muhteşem Lig daha fazlaca kalite barındırıyor ortasında. 1. Lig’de ise daha epeyce uğraş verilebildiğini söyleyebilirim. O yüzden ortalarında bu biçimde bir fark mevcut” dedi.
Taraftalar için ise Yonathan Del Valle, “Ümraniye’de oynadığım devirde buraya geldiğimiz maçta oynamamıştım. O yüzden Eyüpspor için oynarken taraftarın nasıl olduğunu daha âlâ anlayabileceğimi düşünüyorum. Muhtemelen de burada Eyüpspor için oynadığım vakit daha memnun olurum onların dayanağını hissettiğimde” açıklamasında bulundu.

“Türkiye’deki futbolu seviyorum”

Uzun yıllar Türkiye’de oynamasının nasıl bir his olduğunun sorulması üzerine Venezuelalı futbolcu, “Burada oynamak benim için her vakit yeni bir meydan okumak. 32 yaşında olabilirim lakin kendimi, bedenimi 25 yaşında üzere hissediyorum. Türkiye’yi, Türkiye’deki futbolu nitekim seviyorum. Benim için her vakit oynaması eğlenceli bir yer” karşılığını verdi.

Son olarak taraftarlara da ileti veren başarılı futbolcu, “Bu kadroya inanın. Her vakit maç maç düşünün. Örneğin son maçı kaybettik ancak bir maçı kaybettiysek öteki maçı kazanabiliriz. Bu kadroya inanın. Bu ekibin sonunda şampiyon olacağına da inanın” diyerek kelamlarını tamamladı.

Okumaya devam et...