Enzo Fernandez’in Lionel Messi’ye 6 yıl evvel yazdığı mektup ortaya çıktı! Bugün Dünya Kupası için birlikte savaşıyorlar…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
2022 Dünya Kupası son 16 cinsinde Avustralya’yı 2-1 yenen Arjantin, ismini çeyrek finale yazdırdı. Lionel Messi önderliğindeki Tangocular, yarı finale kalmak içn Louis Van Gaal’in grubu Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

MESSI 1000. MAÇINDA TARİHE GEÇTİ! HEM MARADONA’YI tıpkı vakitte RONALDO’YU GERİDE BIRAKTI

Avustralya maçına dingin başlayan Arjantin’de kilidi açmak bir daha yıldızı Messi’ye kaldı. Profesyonel futbolculuk mesleğinde 1000. maçına çıkan Messi, 35. dakikada Avustralya ağlarını sarsarak ülkesinin Dünya Kupalarında en epeyce gol atan ikinci futbolcu oldu ve doruktaki Batistuta ile farkı 1 gole indirdi.. Dünya Kupalarında 9 gole ulaşan Messi, 8 gollü Diego Armando Maradona’yı geride bıraktı. 35 yaşındaki yıldız futbolcu ayrıyeten 8 gollü Cristiano Ronaldo’yu da geçti.

Messi’nin Avustralya’ya attığı gol, Dünya Kupası eleme tiplerinde attığı birinci gol olarak da kayıtlara geçti.

TURNUVANIN EN ÇOK GOL BEKLENTİSİ ÜRETEN FUTBOLCUSU

2022 Dünya Kupası’nda 3 gole ulaşan Messi, turnuvanın en epeyce gol beklentisi(2.9) üreten ve akan oyunda kadro arkadaşlarına en hayli gol pozisyonu(10) hazırlayan oyuncusu pozisyonunda bulunuyor.

Messi’nin Meksika maçında Enzo Fernandez’e yaptığı asist, korner devamından geldiği için istatistikçiler tarafınca akan oyun pası olarak değerlendirilmedi.

“MESSI KADRONUN %99.9’U”

Avustralya maçının son dakikasında yaptığı kritik kurtarışla maçın 2-2’ye gelmesini engelleyen kaleci Emiliano Martinez, maç daha sonrası Messi’yi övdü: Lionel Messi grubun %99.9’unu oluşturuyor. Bizler, bir şeyler yolunda gitmediğinde ona yardım etmeye çalışan o %0,1’lik kısımız. Messi, muhtaçlığımız olduğunda grubu taşıyor. Ona yardımcı olmamız gerekiyor.

“İNANILMAZ HİSLER… ANIN TADINI ÇIKARIYORUM”

Avustralya maçının en âlâ futbolcusu seçilen Lionel Messi ise maçta daha sonra şunları söylemiş oldu:

Bir adım daha attığımız için fazlaca memnunum. Çok fazla dinlenme vaktimiz olmadı. Bunun için açıkçası endişelendik zira fizikî gücü yüksek bir maç olacağını biliyorduk. Öne geçtik, ikinci golü de atınca denetimi elimize aldık. Golü yiyince işimizi biraz zorlaştırdılar. İnanılmaz hisler yaşıyoruz. Beşerlerle bu biçimdesine büyük memnunlukları paylaşmak çılgınca. Buraya gelmek için insanların ne kadar hayli uğraş harcadığını gorebiliyoruz. Ayrıyeten ülkemizden bizi destekleyenlere de hayli teşekkür ediyoruz.

Ailem her vakit yanımda bilhassa de çocuklarım zira artık onlar da büyüdü ve herşeyi anlıyorlar. Bugün onların nasıl hissettiğini ve nasıl şahit olduklarını gördüm, heyecanlı ve memnunlar. Bunlar mükemmel hisler.

1000. maçım olduğunu bugün öğrendim. Anı yaşıyorum ve yaşadıklarımdan keyif almaya çalışıyorum. Bir pürüzü daha geçerek çeyrek finale yükseldiğimiz için fazlaca memnunum. Hollanda ile çeyrek final fazlaca kuvvetli bir müsabaka olacak, bence sıkıntı bir maç geçireceğiz. Dünya Kupası her geçen gün daha da zorlaşıyor

6 YIL EVVELKİ MEKTUP ORTAYA ÇIKTI! ARTIK KUPA İÇİN birlikte SAVAŞIYORLAR…

Lionel Messi’nin Meksika maçında asist yaptığı Enzo Fernandez’in 2016 yılında çabucak hemen 15 yaşındayken Messi’ye yazdığı mektup ortaya çıktı.

Arjantin, 2016 Copa America finalinde Şili’ye penaltılar kararı mağlup olmuş, penaltı kaçıran futbolculardan biri olan Messi gözyaşlarına boğulmuştu. Turnuva daha sonrası ulusal grubu bırakan Messi, bir süre daha sonra baskılara dayanamayıp geri dönmüştü.

O devir River Plate altyapısında futbol oynayan Enzo Fernandez, şahsi Facebook hesabından Messi’ye duygusal bir mektup yazmış. Şimdilerde Messi ile omuz omuza Dünya Kupası kazanma gayesiyle alanda koşturan Enzo Fernandez’in o mektubu, toplumsal medyada hayli konuşuluyor.

River Plate altyapısında kendini gösteren ve 2021’de A takıam yükselen Enzo Fernandez geçtiğimiz yaz 12 milyon euro bonservis karşılığında Portekiz devi Benfica’ya transfer olmuştu.

Okumaya devam et...