Eda Fazilet Dündar: Şu an hepimizin önceliği, sarsıntının yaralarını sarmak

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere biroldukça vilayette hissedilen zelzelelerin akabinde muhtaçlık sahibi depremzedelere ulaştırılmak için başlatılan kampanyalar tüm süratiyle devam ediyor.

Bu doğrultuda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başlatmış olduğu yardım kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Vatandaşlar tarafınca Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Kuzey Tribünü’ne getirilen battaniye, kazak, atkı, bere üzere kışlık materyallerin yanı sıra paklık ve erzak gereçleri ağır çalışmaların akabinde istiflenerek kolilendi.

EDA FAZİLET DÜNDAR: ŞU AN HEPİMİZİN ÖNCELİĞİ, SARSINTININ YARALARINI SARMAK

Ülke olarak yardıma muhtaçlığı olan bireyler için seferberlik ilan ettiklerini belirten Eda Fazilet Dündar, “Dün sabahtan beri fazlaca üzgünüz. Çok büyük bir hüzünle olan bitenleri izliyoruz. Televizyon başında tüm süreci takip ettik. Sarsıntıda ömrünü kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, enkaz altında kalan vatandaşlarımızın da bir an evvel kurtarılmasını diliyorum. Hava durumu hayli berbat. Şu an hepimizin önceliği zelzelenin yaralarını sarmak. Şu an burada da inanılmaz bir seferberlik var. Kulübümüze de bu imkanı bize sağladığı için teşekkür etmek istiyorum. Çok üzgünüz ancak inanıyoruz ki bu yardımlar en kısa müddette yardıma muhtaç insanlarımızın eline geçer. Herkes üzere biz de bu durumu acı bir biçimde takip ediyoruz. Tüm Türkiye olarak her insanın kenetlenip yaralılara yardım gayretlerini bizler de görüyoruz. Çok epeyce üzgünüz, ülkemizin başı sağ olsun” diye konuştu.

MERT HAKAN YANDAŞ: SAHİDEN YARDIMA ÇOK GEREKSİNİMLERİ VAR

Deprem bölgesindeki şahısların daha fazla yardıma gereksinimi olduğunun altını çizen Mert Hakan Yandaş, “Vatanımız için hayli güç bir durum. her insanın başı sağ olsun. Enkaz altında olanların Allah yardımcısı olsun. İnşallah bugünleri daima bir arada atlatacağız. Biz de elimizden geleni yapmak istiyoruz lakin hayli üzgünüz. Ne gerekiyorsa yapmaya her vakit hazırız. Keşke onların yanlarında olup acılarını dindirebilirsek. Allah, vatanımızın, milletimizin ve yardım bekleyen her insanın yardımcısı olsun. Orada konuştuğumuz arkadaşlarımız var. Yardımlarını, gereksinimlerini duyabiliyoruz.Devletimiz biliyoruz ki fazlaca kuvvetli, biraz daha fazla yardıma gereksinim var. Hakikaten yardıma epeyce muhtaçlıkları var. İrtibata geçtiğimiz beşerler sahiden çok makus. Bizlerin burada eli kolu bağlı. Allah yardımcıları olsun” dedi.

Futbol dünyasında zelzeleye yakalanan kimi bireylerle konuştuğunu belirten deneyimli futbolcu, “Kerim kardeşimle konuştuk. Enkazdan kurtuldu. Anlattıkları nitekim inanılmaz. Çok makûs şeyler anlatıyorlar. Volkan hocanın yardımcısı Cengiz hoca ile konuştum. Her şey epey berbat. Biraz daha fazla yardıma muhtaçlıkları var. Herkese sesleniyorum, lütfen daha fazla yardım gönderelim” sözlerini kullandı.

OLCAY ÇAKIR TURGUT: ONLARA BİRAZCIK BİLE YARDIMCI OLABİLİRSEK ÇOK KEYİFLİ OLURUZ

Bugünün birlik olma günü olduğunu vurgulayan Fenerbahçe Alagöz Holding Grup Kaptanı Olcay Çakır Turgut, “Acımız epeyce büyük ve bunu sözlerle anlatmak mümkün değil. Kalbimiz, dualarımız Zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızla bir arada. Bugün, birlik olma günü. Bugün biz burada Fenerbahçe olarak bulunmuyoruz. Burada bir sürü kadronun taraftarı var ve bu fazlaca hoş bir şey. Bütün ülkemle gurur duyuyorum. Buradaki herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Umarım dayanaklarımız bir an evvel yerine ulaşır. Onlara birazcık bile yardımcı olabilirsek fazlaca keyifli oluruz. Ülkemizin başı sağ olsun” halinde konuştu.

GALATASARAYLI TARAFTARDAN BİRLİK VE YARDIM ÇAĞRISI

Fenerbahçenin yardım kampanyasına takviye olan Galatasaraylı bir taraftar ise birlik ve birliktelik daveti yaparak, “Anadolu yakasındaki taraftarlarımızı Ülker Stadyum’una bekliyoruz. Biz biriz, daima beraberyiz” açıklamasında bulundu.