doktor süper teklifi reddediyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Hayır diyenler var. Sadece Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Umman, Bahreyn ve Kuveyt’te altın madalya kazanan İtalyan doktorlar arasında, İtalya’da kalıp Kuzey Avrupa’dan gelen süper tekliflerden vazgeçenler de var. Bu, Acquaviva delle Fonti’deki (Bari) ‘Miulli’ hastanesinin tıbbi direktörü olan, elektrofizyoloji alanında uzmanlaşmış kardiyolog Antonio Di Monaco’nun durumudur ve pratikte aritmilerin tedavisi için ablasyon konusunda uzmandır.

“Geçenlerde Avrupa çapında benim gibi profesyonelleri işe alan bir doktorlar derneği benimle temasa geçti – Di Monaco Adnkronos’a Selam diyor – benden tüm ailemle birlikte Fransa’ya veya alternatif olarak Danimarka’ya taşınmam istendi. Her şeyi düşünmüş olacaklardı: bedava çocuklarım için eğitim, ücretli anaokulu, taşınmamızı destekleyecek evraklar ve hepsinden önemlisi İtalya’da bir kardiyoloğun kazandığı ortalamanın üç katı maaş İtiraf ediyorum, tereddüt ettim. Teklif gerçekten reddedilemezdi ” Ancak Di Monaco “ilk tereddütten sonra” “hayır” dedi.

“Beni ikna etmek için dahiliye doktoru olan eşime de iş bulacaklarını söylediler. Buna rağmen reddettim çünkü her şeyimi İtalya’ya borçluyum, burada eğitim aldım, ülkem bana inandı ve yatırım yaptı” Üstelik burada tüm vatandaşların sağlık hakkı garanti altına alınırken, bazı ülkelerde sağlık sigortası olmadan sizi tedavi etmiyorlar”.

Aylık 14 bin avroyu aşan maaşların yanı sıra ev, araba ve okul gibi pek çok sosyal yardıma sırt çevirmek “kolay değil, çünkü kardiyologun da altını çizdiği gibi, ülkemizdeki Ulusal Sağlık Hizmetinin gözden geçirilip iyileştirilmesi gerekiyor. vardiya İşyerinde zamanımın yalnızca %50’sini ameliyathanede geçiriyorum, geri kalan %50’yi bürokratik prosedürlerle uğraşmak için kullanıyorum (bir tedavi planı yazmak ayrıca Yerel Sağlık Otoritesi ve Puglia Bölgesi’ne e-postalar arasında 20 dakika geçmesini gerektirir) ve gece vardiyalarını veya öğleden sonraları kapsayabilir. Ancak bu, çok önemli olan hasta bakımına zaman ayırıyor.”

Pek çok doktoru İtalya’dan kaçmaya iten nedenler arasında “ilk sıralarda şikayet ve tazminat talepleri buluyoruz – Di Monaco’nun altını çiziyor – İtalya’da tıbbi-yasal dava vakaları her yıl 300 bin civarında, ancak sonuçta şikayetlerin %95’i Ancak bu arada, ilgili doktorların davaların yanı sıra sigorta ve yasal masraflarla da karşı karşıya kalması gerekiyor.” Ancak ulusal sağlık sistemimizdeki birçok çatlak ve kusura rağmen, “Yıllarca çalışma şansına sahip olduğum İtalya’da ve hastanede kalmam doğru” diye bitiriyor.