“Dişlere yeni bir tekme gelmesinden tiksindim”

Leila

Global Mod
Global Mod
“Claire ve ben, yargıçların ve Vakıf’ın tek taraflı kararından bir kez daha tiksindik. Tüm dünya izliyor ve bize nasıl davranıldığı karşısında şok oldu.” Küçük Indi’nin babası Dean Gregory’nin, hakimlerin tüm taleplere hayır demesiyle sonuçlanan bugünkü duruşma sonrasında yaptığı acı açıklamalar bunlar. Bunlar, ciddi ve nadir bir mitokondriyal hastalıktan muzdarip olan ve yaşam desteğinin askıya alındığı doğrulanan 8 aylık kız çocuğunun ebeveynlerini destekleyen Christian Concern kuruluşu tarafından yayıldı. “Bu dişe atılan son tekme gibi geliyor. Kızımızın yaşama şansı için sonuna kadar mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz” diye ekledi.

“Claire ve ben – baba Dean’in altını çiziyor – her zaman Indi’nin çıkarına olanı istedik. Onun insan hakları var ve biz onun mümkün olan en iyi bakımı almasını istedik. Birleşik Krallık bunu finanse etmek istemiyorsa neden olmasın? İtalya’ya gidip olağanüstü Başbakan ve İtalyan Hükümeti’nin sunduğu ilgi ve yardımı mı alacak?” diye soruyor baba, mücadeleye devam etmek istediğini yineliyor.

Christian Concern daha sonra, bugün görüşlerini ifade eden ve örgütün “Aia Konvansiyonu uyarınca Indi Gregory davasında İtalyan müdahalesinin ‘tamamen kötü niyetli olduğunu tartışmalı bir şekilde tespit ettiğini’ beyan eden yargıçların vardığı sonuçların neler olduğunu ayrıntılı olarak açıkladı.” Ayrıca mahkeme, “Ailenin Indi’nin yaşam desteğinin evde kaldırılamayacağı yönündeki karara itiraz etme iznini de reddetti” ve küçük çocuğun yaşamının sonunu idare etmenin mümkün olduğunu reddetti. Evde yaşamak.

Kuruluş, “Bunun yerine Indi’nin yaşam desteğinin derhal kaldırılmasını emrettiler, ancak ne zaman ne de yer belirtilmedi” diye ekledi. Bugün ayrıca İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’nin de küçük kızın transferinin tamamlanması için iki ülke arasında işbirliği talep eden bir mektup yazdığı öğrenildi. Christian Concern şu sonuca varıyor: “Bugünkü karara ve Temyiz Mahkemesi yargıçlarının gözlemlerine rağmen, İngiliz mahkemelerinin Indi’nin İtalyan ‘vasisi’ tarafından yapılan talebe resmi olarak nasıl yanıt vereceği henüz belli değil.”

“Yaşıyor. Hareket ediyor. Acı çektiğini ve hasta olduğunu görebiliyorsunuz. Mümkün olduğunda onu kollarıma aldığımı, yıkadığımı, temizlediğimi hatırlıyorum. Kendini ifade etmeye, kendini anlatmaya çalışıyordu. Rai 1’deki ‘Cinque Minuti’ programı sırasında Dean Gregory, Bruno Vesta’ya bir kez daha, kesinlikle çok küçük bir çocuğun diliyle” dedi. Britanya Temyiz Mahkemesi’nin kararını “kabul etmek çok zor. İtalya’ya taşınmayı umuyorlardı” , terapi için, onu iyileştirmek için Roma’ya.”

Indi’nin üç kız kardeşinden Dean Gregory şöyle devam etti: “Ablası uzun süre Indi ile birlikte hastanedeydi, onunla ilgilendi ve bana onu İtalya’ya götürme ihtimalinin olup olmadığını sordu ama…”.