Çocukluktan itibaren fiziksel aktivite, çocuk doktorunun önerisi

Leila

Global Mod
Global Mod
Hafta sonları bisiklet sürün, daha fazla halka açık park ve daha az bilgisayar ve cep telefonu. Ama her şeyden önce okulda daha fazla spor. “Hareket etmeyi sürekli artırmamız, hareketsiz yaşam tarzıyla ve çocukların ve gençlerin elektronik medyaya aşırı bağımlılığıyla mücadele etmemiz gerektiği açık. Halka açık parklara daha sık gidilmesini tavsiye etmeye devam ediyorum. Cumartesi günleri aileler evde kalmak yerine bisiklete binebilirler. Bunlar uygulanması kolay küçük şeylerdir. Ancak, bugün, yani 6 Nisan Cumartesi günü kutlanan Dünya Fiziksel Aktivite Günü'nün sunduğu fırsatı, kesinlikle ihmal edilmiş bir sektöre ışık tutma ve 'fiziksel aktivitenin daha fazla uygulanmasını talep etme' fırsatından yararlanıyorum. Okullarda aktivite'. Gibi? “'Kas uyanmasının' ilk saatinden başlayarak.” Önerisidir. çocuk doktoru Italo FarnetaniBu, çok genç İtalyanlara okul yıllarından itibaren aktif bir yaşam garanti etmenin önemine ilişkin uyarıyı yineliyor.

Uzman, Adnkronos Selamı'nın altını çiziyor: “Bir saat beden eğitimi dersi olduğu doğru ama özellikle ortaokullarda ve özellikle liselerde çok az ve aralıklı olarak uygulanıyor. yoğun fiziksel egzersiz” veya bazı durumlarda ekipman “aktivite de sınırlıdır. Benim teklifim şudur: okula vardığınızda, özellikle de bedenin henüz normal öğrenme ritmine tam olarak ulaşmadığı dersin ilk saatinde – 10.30'dan sonra olur – beden eğitimi derslerine yoğunlaşmak iyi olur. Bu mükemmel bir kas uyanışı olur ve öğrencinin daha dinlenmiş olduğu zamanlarda fiziksel aktivite yapılmasına olanak tanır.“, zihinsel aktivasyonu da sağlıyor.

Ludes Üniversitesi-Malta Birleşik Kampüsü'ndeki pediatri profesörü, bu avantajın aynı zamanda eğitici olduğu sonucuna varıyor. Özellikle kısa süreli hafızayla bağlantılı öğrenme sabah 10'dan sonra başlar ve ilk iki saatte, özellikle de ilk saatte bilişsel aktivite maksimumda değildir.. Bu nedenle, beyin hala kısmen 'uykuda' iken öğrencilerin hemen ödev yapmalarını veya dersleri açıklamalarını sağlamak yerine, motor eğitimi derslerine burada yoğunlaşmak daha uygun olacaktır. Bu nedenle, bedenin ve zihnin uyanmasıyla başlamanın daha iyi olduğu sonucuna varıyor”.