Cenk Tosun ile Yaşar Kemal Uğurlu içindeki diyalog maça damga vurdu: Premier Lig’de kaç sefer bu biçimde düdük duydun

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Cenk Tosun, Alanyaspor’a attığı 2 golün yanı sıra hakem Yaşar Kemal Uğurlu ile yaşadığı diyalogla da maça damga vurdu. Evvelki günkü gayrete kaptan olarak çıkan deneyimli futbolcu Gedson Fernandes’in girdiği bir ikili uğraş daha sonrası Uğurlu’ya faul itirazında bulundu. Cenk kadro arkadaşına yapılan harekete “Hocam, bu nasıl faul olmaz” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi. Hakem Uğurlu ise gülerek, “Sen Premier Lig’de oynadın. Kaç tane bu biçimde konumda düdük sesi duydun” karşılığını verdi.

ELEŞTİRİ DEĞİLDİ SESLİ DÜŞÜNDÜM

Beşiktaş’tan 22.5 milyon Euro üzere rekor bir bonservisle Everton’a giden golcü futbolcu kiralık oynadığı Crystal Palace da dahil olmak üzere Premier Lig’de 55 maçta bakılırsav alırken Uğurlu’nun karşılığı karşısında kısa bir süre şaşkınlık yaşasa da şu karşılığı verdi: “Hocam yalnızca be değil herkes faul kanısında. Siz tahminen görmeyebilirsiniz lakin yardımcılar…. Ben sesli düşündüm, tenkit değil hocam” dedi.

CENK TOSUN LİGDE WEGHORST’U YAKALADI

31 yaşındaki futbolcu maçtan daha sonra ise Uğurlu’nun yaşanan durumda devam sonucu verdiğini söz ederken “Biz de oyuna devam ettik. Hakem gözüyle de bakmak lazım. Onun da işi kolay değil” yorumunu yaptı. Alanya maçında 2 sefer ağları havalandıran Cenk Tosun ligdeki toplam gol sayısını 8’e çıkarırken Manchester United’a transfer olan Wout Weghorst’u da yakaladı. Dönemin birinci 8 haftasında gol ya da asisti bulunmayan tecrübeli futbolcu son 8 haftada 7 gol, 1 asistlik performansa imza attı.

Okumaya devam et...