Campus Bio-medico, eylülde tıp yaz okulu

Leila

Global Mod
Global Mod
Tıp Yaz Okulu, İtalya’da bir ilk olan ve ikinci baskısı 4-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Roma Bio-medico Üniversitesi Kampüsüne geri döndü. Kayıtlar kontenjan dolana kadar açıktır. Ve 4 Ağustos Cuma gününe kadar, Roma üniversitesi tarafından sağlanan ve gelir ve liyakat kriterlerine göre atanacak 3 bursdan birine erişmek için başvurunuzu göndermek mümkün olacak. Girişim, özellikle başarılı olan Haziran ayındaki ilk baskıyı takip ediyor.

Öneri, 2021-2022 akademik yılında üniversite dersliklerini ilk yıl içinde bırakan kayıtlı öğrencilerin +%7,3’üyle artan eğitimden ayrılma fenomenine karşı koymak için doğdu – bir notta okur – (Censis , 2023) yanı sıra yarının doktorlarının hazırlanmasına katkıda bulunmaktır. 2022/23 öğretim yılında lisenin üçüncü ve dördüncü yılında kayıtlı 100 öğrenci, bir dizi önden öğretim, deneyimsel ve laboratuvar etkinlikleri, giriş sınavlarının simülasyonları ve oryantasyon oturumları sayesinde bir hafta içinde sürükleyici etkinliklerle bazı bilimsel alanlar; üniversite derslerine katılmak; Campus Bio-Medico University of Rome laboratuvarlarını deneyimleyerek bilimsel araştırma dünyasını keşfedin; öğrencilerin üniversite kampüsündeki yaşamları hakkında bilgi edinme; hazırlıklarının iyileştirilmesi gereken alanları testlerle anlayın.

Katılımcıların ‘Tıp ve Cerrahi’, ‘Tıp ve Cerrahi’ ve ‘Tıp ve Cerrahi ‘MedTech” alanlarındaki üç Ucbm derece kursuna kayıt için geçerli kabul sınavını simüle etmeleri ve metodolojiler ve Cordua ile iletişime geçmeleri mümkün olacaktır. indirimli Srl eğitim kursları. 2024/25 akademik yılı için, Roma Bio-Medico Üniversitesi Kampüsü’ne Ocak ve Mart 2024’te yapılması planlanan iki giriş sınavı yapılacaktır. Bu sınavlar, lisenin sondan bir önceki ve son yılındaki öğrencilere açık olacak ve herkese açık olacaktır. testi iki kez almak için. Tüm üyelere kişiselleştirilmiş tavsiye ve oryantasyon desteğinin yanı sıra Roma üniversitesi tarafından seçilen ve seçilen iç eğitmenlerin yardımı sunulacak. Ve hafta boyunca, kendilerini ikincisinin eğitim teklifine yönlendirmek için, Luiss Üniversitesi profesörleri ile Ekonomi ve Hukuk dersleri de verilecek. Akşamları, konaklama formülüne sahip üyeler için, Üniversite tarafından bir araya gelme ve dinlenme anları için alan organize edilir.