“Campania'da işe yaramıyorsa bu bakanın değil valinin hatasıdır”

Leila

Global Mod
Global Mod
“Sağlık Bakanı'na saldıramazsınız çünkü Campania'da sağlık hizmetleri bölgesel düzeyde yönetildiği için çalışmıyor. De Luca'nın suçu Schillaci'ye yükleyerek yaptığı şey bana yanıltıcı geliyor bölgenizde işler yolunda gitmediğinde”. Bulaşıcı hastalık uzmanı Adnkronos Salute'a böyle söyledi Matteo Bassetti Birkaç gündür Campania'nın çeşitli şehirlerinde sergilenen ve hükümeti bunu yapmakla suçlayan Bölge posterleri konusundaki tartışmanın merkezinde yer alan Schillaci ile Campania Devlet Başkanı Vincenzo De Luca arasında çıkan çatışmada Sağlık Bakanı'nın savunmasına müdahale ediyor. “Güney'e ihanet etti”

Gemmato: “De Luca için üzgünüm ama bu Hükümet Güney'e inanıyor”

Sağlık Müsteşarı konuya müdahale ediyor. Marcello Gemmato. “Campania Valisi De Luca'nın Hükümete, Bakan Schillaci'ye ve halk sağlığına yönelik suçlamalarını gönderene iade ediyoruz. Campania'nın içinde bulunduğu durum felakettir, diyor – Bölgenin hala De Luca tarafından yönetilmesi boşuna değil Bölgeler arası sağlık hareketliliği açısından üzücü olumsuz bir sicile sahiptir. De Luca için üzgünüm ama bu Hükümet Güney'e inanıyorhalk sağlığına inanıyor ve Güney'in hak ettiği, Anayasamızda yer alan ve tüm İtalyan vatandaşlarının hakkı olan adil ve homojen sağlık teklifini yeniden tesis ediyor”.

“Gerçekler açıkça gösteriyor ve biz De Luca'nın listelediği şeylerin çoğunu sadece 15 aylık hükümet döneminde zaten eve getirdik. 9 yıllık yönetimde ne yaptı? – devam ediyor Gemmato – Hükümeti yeterli fon ayırmamakla suçluyor Güney için ve dolayısıyla onun yönettiği Bölge için, Ulusal Sağlık Fonu'nun 2023 için yeni dağıtım kriterlerinin uygulanması yerine 220 milyon avroyu Güney Bölgelerine kaydırırken, bunların arasında elbette Campania da var. neredeyse 84 milyon”.

“Sağlık hizmeti inşaatından bahsetmiyorum bile. Ayın başında Hükümet, Bölgedeki kamu sağlık hizmetini güçlendirmeyi amaçlayan, bölge geneline yayılmış 13 farklı müdahalenin uygulanması için Campania Bölgesi'ne 1 milyar avro tahsis etti. Acil tıpta, Kanun Hükmünde Kararname olarak adlandırılan acil servislerde görev yapan personele ilk yardım ödeneği sağlanmış, acil serviste ek hizmetin saatlik ücreti artırılmış ve Acil-Aciliyet yarışmalarına erişim sağlanmıştır. En az üç yıl hizmetini tamamlayanlara disiplin cezası verilecek” diye bitiriyor.

Ayrıca okuyun