Burak Yılmaz konuştu, Oğuzhan Özyakup tercümanlığını yaptı

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Hollanda Eredivisie grubu Fortuna Sittard, dönemin 7. maçında birinci galibiyetini alarak son sırada kurtuldu. Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup’un forma giydiği Fortuna Sittard, konutunda Excelsior’u 87. dakikada Remi Vita’nın attığı golle 1-0 yendi.

Maça birinci 11’de başlayan Burak Yılmaz 90 dakika alanda kalırken oğuzhan Özyakup 55. dakikada oyuna dahil oldu.

OĞUZHAN, BURAK’IN TERCÜMANI OLDU

Sezonun birinci galibiyetinş alarak 4 puana yükselip 16. sıraya çıkan Fortuna Sittard’da maç sonu röportajına Burak Yılmaz çıktı. Burak’ın yanında ise Oğuzhan Özyakup tercümanlık yaptı. Muhabir Leo Oldenburger soruları İngilizce sordu, Burak Yılmaz çeviri beklemeden Türkçe yanıt verdi, Oğuzhan ise Burak’ın kelamlarını Flemenkçeye çevirdi.

Burak Yılmaz’ın maç sonu röportajı şöyle:

Soru: Taraftar evvel yuhalıyordu, artık ise alkışlıyorlar. Bu hususta görüşün ne?

Bunlar futbolu hoşluklarından, natürel ki olacak. Makûs giderken protesto olacak yeterli giderken alkışlama olacak. Biz bunu yıllardir yaşıyoruz.

Soru: Bugün durumlara girdin lakin gol atamadın. Skordan şad musun?

Çok memnunum alışılmış ki. Golü kimin attığının hiç değeri yoktu bu ortalar. Galip gelelim kim atarsa atsın. 1-0, yarım sıfır… Bizim yalnızca gole muhtaçlığımız vardı. Çok memnunuz, kimin attığının hiç bir değeri yok.

İzin verirseniz geçen hafta röportaja gelmememle ilgili bir açıklama yapmak istiyorum. Geçen hafta maçtan evvel benden basın toplantısına gitmemi istediler. Ben de ‘Tabii ki giderim ancak tercümanla gideyim zira büsbütün hislerimi anlatmak istiyorum’ dedim. Onlar da bunu kabul ettiler. Geçen hafta son saniyede golü yedik. Buraya geldim, ‘Tercümanla değil İngilizce yapacaksın röportajı’ dediler. Hislerimi tam olarak tabir edemeyeceğim için gelmedim. Kimse saygısızlık olarak algılamasın ben o denli bir insan değilim. Ne konuşuluyorsa onu yapan bir beşerim. Bu yanlış anlaşılmadan dolayı herkesten özür dilerim. Bundan daha sonra ne vakit isterslerse İngilizcemi tam olarak geliştirene kadar tercümanla röportaj yaparım.

Benimle alakalı bir sürü şey yazılıyor. Öğrenmek istediğiniz bir şey var ise sorabilirsiniz. Ben de her şeye açıkça karşılık veririm.

KRAL’DAN 4 GOL 1 ASİST

37 yaşındaki Burak Yılmaz, Fortuna Sittard formasıyla çıktığı 7 maçta 4 gol atıp 1 de asist yaptı. 2 maça çıkan Oğuzhan Özyakup’un ise 1 golü bulunuyor.

Okumaya devam et...