Beşiktaş’ta Valerien Ismael ve Andriy Shevchenko’nun akabinde sürpriz aday! “8 maçta rekorlar kıracağım”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Döneme Sergen Yalçın’la başlayan lakin Üstün Lig ve Devler Ligi’nde alınan berbat sonuçların akabinde yollarını ayıran Beşiktaş, bakılırsave süreksiz olarak Lider Karaveli’yi getirmişti.

Lider Karaveli idaresinde Harika Lig ve Türkiye Kupası olmak üzere toplamda 17 maça çıkan siyah beyazlılar, son haftalarda alınan başarısız sonuçların akabinde 47 yaşındaki teknik adamın yerine yeni bir hoca getirme sonucu aldı.

VALERIEN ISMAEL BİRİNCİ SIRADA

Ulusal ortadan daha sonra oynanacak Trabzonspor maçına kadar yeni teknik yöneticisi yetiştirmenin planlarını yapan Beşiktaş, Fransız çalıştırıcı Valerien İsmael ile prensipte anlaşırken alternatif olarak Andriy Shevchenko’yu belirledi.

bir müddetdir görüşmeler gerçekleştiren Sportif Yönetici Ceyhun Karı, Valerien İsmael ve grubu ile yıllık 700 bin avroya muahede sağlarken son sonucu Lider Ahmet Parıltı Çebi’nin vermesi bekleniyor.

BİR HOCA ADAYI DAHA

Bu gelişmeler ışığında siyah beyazlıların yakın vakitte yeni hoca sonucunı açıklaması beklenirken gündeme sürpriz bir isim geldi.

İsmi siyah beyazlılarla anılan isimlerden olan İbrahim Üzülmez için yardımcısı Ümit Şahin’den Beşiktaş paylaşımı geldi.

Ümit Şahin, Instagram hesabından İbrahim Üzülmez’in Vodafone Park’ta çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak “Loading” (Yükleniyor) tabirini kullandı.

SAVINI ORTAYA KOYDU

Fanatik’in haberine bakılırsa, Lider Ahmet Parıltı Çebi’den baht isteyen İbrahim Üzülmez, ”Başkanım, 8 maç bana bir talih verin. Burada şampiyonluk yaşadım. Onlarca hoca ile çalıştık. Hocalık yaptım. Nasıl Fenerbahçe İsmail Kartal’a bu talihi verdiyse ben de talibim. Beyanımız olursa kendim sizlere teşekkür eder giderim ancak fazlaca iddialıyım. hiç bir hocanın gösteremediği performansı 8 maçta rekorlar kırarak ortaya koyacağım.” tabirlerini kullandı.

SON KELAM AHMET IŞIK ÇEBİ’DE

Ümit Şahin’in bu paylaşımı daha sonrası transfer tezleri artarken son sonucu Lider Ahmet Işık Çebi’nin vermesi bekleniyor.

Beşiktaş’ın eski kaptanlarından olan İbrahim Üzülmez son olarak 2019-20 döneminde Ankaragücü’nü çalıştırmıştı. 48 yaşındaki teknik adam, mesleği boyunca Elazığspor, Gençlerbirliği, Gaziantepspor, Çaykur Rizespor ve Bursaspor’da nazaranv yaptı.

İSTİFA KARARI ALDIĞI TEZİ

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Başkan Karaveli’nin, Ziraat Türkiye Kupası’nda Kayserispor’a kaybedilen maçın akabinde Istifa sonucu aldığı lakin Lider Ahmet Işık Çebi tarafınca bakılırsavden ayrılma talebinin kabul edilmediği öğrenildi.

Fanatik Gazetesi’nin haberine nazaran; Karaveli’nin, Kayserispor maçının akabinde Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Kazancı’yla görüşüp istifa sonucu aldığını aktardığı, Kazancı’nın da durumu Lider Ahmet Işık Çebi’ye ilettiği açıklandı. Başkan’ın da Kazancı’ya, “İstifa üzere bir seçenek yok. misyondan affını kenara koysun. Yeni hoca gelene kadar dayanak olacağız” dediği öğrenildi.

LİDER BEKLEMESİNİ İSTEDİ

Karaveli’nin son süreçte kadrodaki gidişatı müspete çevirememesi daha sonrasında, “Çalışmalarımız alana yansımıyor. Bu durum kulübe ziyan veriyor. Yalnızca ekibin başında kalayım diye gerçekle yüzleşmekten geri kalmam. Vicdanen rahat değilim, nazaranvi devretmek istiyorum” dediği öğrenildi. Başkan’ın ise Karaveli’den beklemesini istediği, fakat Lider hocanın olumsuz yanıtı halinde yardımcı hoca Serdar Topraktepe’yle yola devam ihtimalinin de bulunduğu söz edildi.

KARAVELİ, U19 GRUBUNA DÖNECEK

İsmael ya da Shevchenko’nun transferi katılaşırsa, siyah beyazlı grup 3 Nisan Pazar günü oynanacak Trabzonspor maçına yeni teknik adamla çıkacak; Lider Karaveli de U19 kadrosu teknik yöneticiliği bakılırsavine dönecek.

Okumaya devam et...