Beşiktaş’ta Lider Karaveli’nin yerine Halim Okta vazifeye geldi

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Beşiktaş, futbol gelişim yöneticiliği vazifesini bırakıp Adanaspor’un teknik yöneticisi olan Lider Karaveli’nin yerine futbol gelişim yöneticiliğine akademi antrenörü Halim Okta’nın getirildiğini duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

Kulübümüzün Futbol Gelişim Yöneticiliği nazaranvini yürüten Başkan Karaveli ile yollarımız ayrılmıştır. Karaveli’den boşalan Futbol Gelişim Yöneticiliğine tecrübeli Futbol Akademi Antrenörlerimizden Halim Okta getirilmiştir. Lider Karaveli’ye Kulübümüze hizmetleri niçiniyle teşekkür eder, Halim Okta’ya yeni bakılırsavinde muvaffakiyetler dileriz.

ÖNDER KARAVELİ: HEYECANI KAYBETTİĞİM AN HOCALIĞI BIRAKIRIM

Spor Toto 1. Lig’de topladığı 7 puanla 12. sırada yer alan Adanaspor, Mustafa Kaplan’dan boşalan teknik yöneticilik koltuğuna Başkan Karaveli’yi getirdi. Turuncu-beyazlı takımla 1 yıllık kontrat imzalayan Karaveli, dün düzenlenen basın toplantısında dikkat çeken açıklamalar yapmıştı.

Adanaspor’un hak ettiği yerin Harika Lig olduğunu lisana getiren Başkan Karaveli, “yaşamım boyunca inanmadığım hiç bir şeyin ortasında olmadım. Ne iş manasında, ne de özel hayatımda daima inandığım ortamlarda bulundum. Bugün de burada olma niçinim Adanaspor’un bana anlattığı projeye inanmamdır. Furkan Akgül ile Bulgaristan’dayken telefonda görüştüm. Ben o telefon görüşmesi bittiğinde açık söylemek gerekirse Adanaspor’da olmaya karar vermiştim. Asıl sonucu ise 1 daha sonraki güne bıraktık. Ben kendi adıma sonucu vermiştim, zira beni heyecanlandırdı. O heyecanı kaybettiğim gün antrenörlüğü de bırakmayı düşünüyorum” diye konuştu.

“Tek isteğimiz Adanaspor’un düzgün olması”

Beşiktaş’ta yaşadığı süreçten de bahseden Karaveli, “Ben bir gün tesise sabah U19 Teknik Sorumlusu olarak girdim. Akşamında A kadro teknik sorumlusu olarak ayrıldım. Başlangıcı bu biçimde oldu. İnsanın taraftarı olduğu kulübü çalıştırması kadar sıkıntı bir şey yoktur. Bir yandan hoş lakin bir yandan da zordur. Adanaspor ile ilgili de benim talip olduğum şey burada epeyce genç bir kadro var. 23.7 yaş ortalaması olan bir ekip var. Bu benim için mükemmel bir şey. Genç oyuncuları ve ülkenin gençlerini seviyorum. O gençlerin gücünü gerçek oyuna çevirebilirsek hayli daha farklı durumlar, sonuçlar ortaya çıkacaktır. Ben ve birlikte çalışacağımız arkadaşlarımızın tek düşündüğü şey Adanaspor’un düzgün olması. Tek isteğimiz bu” sözlerini kullandı.

“Ahmet Parıltı Çebi’ye epey teşekkür ediyorum”

Adanaspor’a gelirken Beşiktaş’tan ayrılmanın kolay olmadığını aktaran Lider Karaveli, “Biz dönem başında Ahmet Işık Çebi liderimizle bu nazaranv için konuşurken o da benim teknik yöneticilik ile ilgili isteğimi biliyordu. Karşılıklı mutabık kaldığımız bir mevzuydu. ‘Eğer hocam bir gün bir grup teklifte bulunur, bu da hem seni birebir vakitte bizi keyifli ederse bu müsaadesi sana vereceğiz’ demişti. Bu mevzuda aylar evvelce anlaştığımız için Adanaspor’dan gelen teklif sonucunda liderimizden müsaade istedim, o da verdiği kelamı tuttu. Kendisine epeyce teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

Öte yandan Adanaspor Teknik Yöneticisi Başkan Karaveli, taraftarların yine Adanaspor maçlarına gelmeleri için efor sarf edeceklerini lisana getirdi.

Önder Karaveli’ye, Adanaspor Asbaşkanı Furkan Akgül ve Kulüp Basın Sözcüsü Av. Erkin Doygun eşlik etti.
Konuşmaların akabinde Karaveli’ye taraftarlar çiçek ve atkı armağan etti.

Okumaya devam et...