Beşiktaş Lideri Çebi ile Divan Konseyi Lideri Yamantürk içinde gerginlik!

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Beşiktaş’ın dün yapılan divan heyeti toplantısında kulüp lideri Ahmet Parıltı Çebi ile divan heyeti lideri Tevfik Yamantürk içinde gerginlik yaşandı. Kürsüye birinci vakit içinderda çıkan Yamantürk, Çebi’ye artık ulaşamadığını belirterek sert tenkitler yöneltti. Yamantürk, “Bu liderimizle istişare yapamıyoruz. Aklımıza yatmayan şeyler var. 3 yılda niye 5 antrenör değişti? Çebi Beyefendi ile bu çatı altında olmasak arkadaşlık yapmayız, komşuluk yapmak da istemeyiz. Allah korusun akraba da olmak istemeyiz. Siz hakaret ediyorsunuz, ben tespit ediyorum. İstiyorsunuz ki susalım, bildiğiniz üzere yapalım” diye konuştu

Bu abes sözleri şiddetle kınıyorum

Yamantürk’ün akabinde kürsüye çıkan Çebi, tenkitlere karşılık verirken vakit zaman sonlandı ve konuşmasını yarıda bırakıp indi. Çebi, şunları söylemiş oldu: “İkinci lideriyle beni arattıran Sayın Divan Heyeti Başkanı’mızın, ikinci liderimle konuşmasından niye rahatsız olduğunu anlamış değilim. Ben kimselerle paydaşlık yapmayı, komşu olmayı düşünmüyorum. Bu abes sözleri şiddetle kınıyorum! Biz geldiğimizde borç 3 milyardı, 600-700 milyon faizi vardı. Elektrik sorunu vs., 6 aylık maaş ödenmemişti, UEFA için gereken borçsuzluk yazıları yoktu.

Pandeminin yükü 115 milyon euro

Cebimizden 675 milyon lira kefalet verip kulübü ayakta tuttuk. 3 milyar borç gelene kadar ağzınızı açmadınız. Geldiğimizde 92 milyon Euro olan ekip bütçesini 45 milyon Euro’ya çektik. Benim dönemimdeki ziyan 300 milyon lira. Ekonomik manada kulübü gerçek yönetim ettiğim konusunda kuşkum yok. Delikleri kapattık, masrafları kapattık. Pandemi 115 milyon Euro yük getirdi. Yani 2.3 milyar lira. Toplam 3 milyar lira, benim yönetimimden kaynaklanmayan sorun var. Pandemi olmasa 2 milyar daha az borçlu olacaktı bu kulüp. Biraz olsun insaf! Yapılan yanlış hiç bir şey yok. ‘Geldiğimiz borçları öderiz’ diyen Divan Başkanı’na şunu söylüyorum; ödeyebilecekseniz, benim size hizmet etmek boynumuzun borcu. Gelirsiniz buraya, biz size gereken takviyesi veririz.”

Okumaya devam et...