Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu: ‘Birincilik amacımızı devam ettirmek istiyoruz’

Mustafa

Global Mod
Global Mod
UEFA Konferans Ligi A Kümesi ikinci maçında Medipol Başakşehir alanında Fiorentina’yı 3-0 mağlup etti.

Maçın akabinde basın toplantısında konuşan Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, epey kıymetli bir rakibe karşı oynadıklarını söz ederek, “Çok güç, taktik manasında sıkıntı bir maç oynadık. İki gün evvel de epey kıymetli bir Beşiktaş maçı, daha sonrası bu biçimdesine 3-0’lık galibiyetin gelmesi, hem ülkem hem kadrom ismine bizleri epey memnun etti. Bütün futbolcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Kümedeki en kıymetli ekibi bugün yendik. Oyun manasında birinci yarı siyah, ikinci yarı beyaz kadar fark vardı. Durum vermedik, yeterli defans yaptık. İkinci yarı oyun ataklarımız ve maça çıkmadan arkadaşlarla konuştuğumda daha hareketli oynamamız gerektiğini söylemiş olduk. Onlar da bunu yaptılar ve ikinci yarı net bir biçimde oyun hakimi bizdik. Çok mutluyum” dedi.

“Çok şükür her şey epeyce âlâ gidiyor”

Çok uygun bir takımı olduğunu söyleyen Belözoğlu, “24 tane birbirine eş bedel oyuncumuz var. Baktığınızda döneme fazlaca düzgün başladık. Dönem başı kampımız vardı. Geçen sene ekibe dahil olduğumuzda kısa müddette düzgün işler yaptık. Ben bütün oyuncularımızın geliştiğini görüyorum. Oyuna sadık bir biçimde davrandıklarını görüyorum. Genç bir teknik adam olmama karşın karşıya kendi oyunumu aktarabiliyorum. Bence biz bunu başardık. Elimizdeki oyuncular epey güzel tepki gösterdi. Elimdeki materyalin gücünün farkındayım. Oyuncularım o durumun vazifesinin farkına varmış durumda. Bütün arkadaşlarımın isteği arzusu, oynamayanın dışarıda vermiş, oynayanın içeride vermiş olduğu güç var. Çok şükür her şey epeyce uygun gidiyor” diye konuştu.

“Oyuna başlangıcımız bana bu maçı kazanacağımızı hissettirdi”

Oyunun başında topa hakim bir oyun sergilemek istediklerini söyleyen genç teknik adam, “Onlar da bize göre ön alan baskısını epeyce daha hakikat yaptılar. Biz, biraz daha geç hareket ettik ve önemli tertip olan bir grup vardı karşımızda. Saha içerisinde bir anda 7-8 opsiyona geçtiler. Ne vakit üçüncü bölgeyi daha sert savunarak, ikinci bölgeyi rakibe taşımadığımızda farkımızı ortaya koyduk. Birinci yarıda da planı anlatmaya çalıştım. İki günde bir maç oynuyoruz ve yalnızca tek idmanla anlatmaya çalışıyoruz. Daha epey teoride çalışıyoruz. İkinci yarıdaki değişiklikler, oyuna başlangıcımız bana bu maçı kazanacağımızı hissettirdi. Serdar Gürler hayli güzel niyetli bir oyuncu. O da başak burcu benim üzere duygusal. Çok sağlıklı başarılı uzun bir ömür diliyorum. Bizle birlikte olmasından dolayı mutluyuz” sözlerini kullandı.

“Biz bir daha birebir disiplin ve yürekle çıkacağız”

Oynadıkları rakiplerin her vakit âlâ olduğunu söyleyen Emre Belözoğlu, “kimi vakit ne yazık ki iş skorla bağdaştırdığında kolay gözükmüyor. Hearts maçının 1-0’dan daha sonra 4-0’a ulaşması 65’ten daha sonra oldu. Bu düzeyde oynanan her rakip değerli. Riga kadrosu yenilmedi. Bizi kuvvetli maçlar bekliyor. Bizim için başlangıç epey düzgün oldu. Fiorentina epeyce âlâ bir ekip. Öteki rakiplerimiz de dikkat edilmesi gereken kadrolar. Biz bir daha birebir disiplin ve cüretle çıkacağız. Kümedeki birincilik amacımızı devam ettirmek istiyoruz ve daha 4 tane maçımız var. hiç bir maçı küçümsememeliyiz” dedi.

“Oyunumuzu her daim geliştirecek vaktimiz olduğunu düşünüyorum”

Sezon başı prestijiyle güzel çalıştıklarını söz eden Belözoğlu, “Her maçı kazanabilecek formasyonu arkadaşlara öğretmeye çalıştık daima birlikte. Bu sürecin kazanarak devam edilmesi, gol yemeden devam edilmesi ön görülen durumlar değildi. Çok düzgün oynarken kaybetmekte var. Gol de yiyeceğiz. Bunlar hayatın gerçekleri. Ben her maçı kazanmak için oynamaya, arkadaşları çakıştırmaya çaba ediyorum ve onlar da inanıyor. Yenilmesi kolay bir kadro değiliz. Lakin bu demek değil ki yenilmeyeceğiz. Oyunu her daim geliştirebilecek vaktimiz olduğunu düşünüyorum. Çok uygun düzeyde olduğumuzu düşünmüyorum. Kendisini en kuvvetli hissettiğiniz vakit içinder aslında en güçsüz zamanınızdır. Futbol fazlaca önemli bir oyundur. Arkadaşlar hakikaten eksiksiz bir iş çıkartıyorlar” diyerek kelamlarını tamamladı.

Okumaya devam et...