Bakan Yardımcısı Bellucci, ‘Yeni ALS kılavuzlarından büyük memnuniyet’

Leila

Global Mod
Global Mod
“Amiyotrofik lateral sklerozun (ALS) değerlendirilmesine yönelik yeni yönergelerin Sosyal Politikalara atanan bakan yardımcısı olarak formüle ettiğim bildirimin ardından INPS’nin yayınlanması, ALS’li insanlara ulaşan uzun zamandır beklenen önemli bir yanıtı temsil ediyor. ve aile üyeleri” diyor Çalışma ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Bakan Yardımcısı Maria Teresa Bellucci.

İtalyan Amyotrofik Skalroz Derneği’nin (Aisla) ulusal başkanı Fulvia Massimelli, “Bugün topluluğumuz için tarihi bir gün” yorumunu yaptı. – İhtiyacın aciliyetine cevap verdiği için Bay Bellucci’ye her zaman müteşekkiriz.Çünkü engelliliğin derhal tanınması, ALS’li kişiler için bir koruma garantisi ve yeni bir başlangıç yapmak zorunda olanlara onurlarının iadesi anlamına gelir. hastalıkla yaşam mücadelesi”.

Bakan Yardımcısı Bellucci, “Ülke çapında adli yargının homojenliğini garanti eden ve yardım desteklerinin zamanında olmasını sağlamak için hasta değerlendirme sürecini hızlandıran bu sonuçtan gerçekten mutluyum” diye ekliyor. Tıpkı bir bakıcının sürekli yardımının atfedilmesinin bakıcının ödeneğinin tanınmasını içermesi gibi, özellikle yakın sağlık hizmetlerinin maliyetine katılımdan muafiyet hakkının tanınmasını hızlandıracak önemli bir dönüm noktası” .

“Ömürleri maalesef tanı konulduğu andan itibaren 2 yıldan az olan ALS hastalarının -Saygıdeğer yineler- 118/71 ve 104/92 sayılı kanunların yanı sıra çeşitli sosyal yardımlardan yararlanma hakları vardır. diğer ciddi patolojilerde olduğu gibi, 15 gün içinde zamanında ve azaltılmış sivil malullük kontrolleri yoluyla çok ciddi kendi kendine yeterli olmama için öngörülmüştür”.

Bakan Yardımcısı Bellucci sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün 40. yaşını kutlayan ve onları kutlayabileceğini umduğumuz Aisla gibi ALS hastalarına yardım sağlamayı taahhüt eden derneklerden gelen birçok rapora zamanında yanıt verdik. Bu tür hassas ve acil meselelere doğru ilgiyi gösterebilen bir hükümet sayesinde de biraz rahatlamış hissediyorum” dedi.