Anadolu Efes’te Ergin Ataman: “Belgrad’da Türk’ün gücünü gösterelim”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Turkish Airlines EuroLeague Play-Off dördüncü maçında Olimpia Milano’yu 75-70 mağlup eden Anadolu Efes, seride durumu 3-1’e getirdi ve Final Four’a yükseldi. Son şampiyon Anadolu Efes, üst üste üçüncü defa EuroLeague Final Four’a yükselme başarısı gösterdi. Müsabakanın akabinde Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gösterdikleri gayret için kadrosuyla gurur duyduğunu söyleyen Ergin Ataman, “Takımımla gurur duyuyorum. Bu grup 4. Yıldır Avrupa’da basketbolun tepesinde. Bu ekip İstanbul’a, Türkiye’ye gençlere, çocuklara basketbolun tepesini sevdirdi. Burada oynanan basketbol, çocuklar eminim Türkiye’de daha fazla top satın alıyor, daha hayli forma alınıyor, daha epeyce spor okullarında, basketbol okullarında basketbol oynamak istiyor. Bunun da temelin de Anadolu Efes’in yapmış olduğu coşku var. Kolay değil, üst üste 4 yıl dorukta kalmak. O açından grubumu kutluyorum. Bu akşam 10. Sefer üst üste kapalı gişe oynadık. Birfazlaca arkadaşlarımıza bilet bulamadık. Bu dayanak dolayı kutluyorum, teşekkür ediyorum. Oyunculara harikulade gayret ediyor. Sonunda da istediğimize geldik, Final-Four’a geldik. Kaldı 2” tabirlerini kullandı.

“TAKIM HALİNDE KENDİMİZE ÇOK GÜVENİYORUZ”

Beaubois ve Simon’un grubun değerli oyuncuları olduğunu lakin sakatlık mazeretine hiç bir vakit sığınmadığını lisana getiren Ataman, “Bu benim felsefemdir. Sakat oyuncularla ilgili yapacak bir şey yok lakin maçı, seriyi bırakmayız. Beaubois ve Simon bu grubun rotasyondaki epeyce kıymetli iki oyuncusu. Biz öbür oyuncularımıza güvendik. Bu seride Pleiss yızlaştı. bundan evvelki maçta Larkin son 10 dakika maça aldı. Bu akşam Larkin bir türlü devreye giremedi lakin Micic onun yerini aldı. Ekip halinde kendimize epeyce güveniyoruz. Bu inançla de Final-Four’a gideceğiz. Artık beklesinler bizi bakalım. Daha evvel kaybettiğimiz kimi ekipler var. Geliyoruz oraya. Bu sefer farklı olacak. Geçen sezonki şampiyonluğu bırakmayacağız” formunda konuştu.

“BELGRAD’DA TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ GÖSTERELİM”

Taraftarlardan Belgrad’da dayanak isteyen Ataman, “Kariyer aldı gidiyor. Meslek ile ilgili fazla söylenecek bir şey yok. Değerli olan bu kadronun oralara geliyor olması. Anadolu Efes basketbola epeyce önemli yatırımlar yapıyor. Bu ekonomik kurallarda bu kadrosu tutabilmek, 4 yıl üst üste tutabilmek fazlaca sıkıntı. Ancak biz Türkiye’yi, Türk Bayrağı’nı temsil ediyoruz. Bir Türk grubuyuz. Evet yabancı oyuncularımız tartıda lakin Türk oyuncularımız da geçtiğimiz yıl Sertaç olsun, bu yıl da vakit zaman Buğrahan olsun, Larkin var ulusal ekibimizin as oyuncusu. Biz oradayız bir Türk antrenörü olarak. Türkiye’ye bu gururu yaşatmaya çalışıyoruz. Onun ortasında meslek değerli değil. Kıymetli olan bu kadronun dorukta bir defa daha şampiyonluk verecek olması.19-21 Mayıs Belgrad, yakın, vize de yok. Yarı finalde Olympiakos olacak üzere gözüküyor. Atina’dan biroldukca taraftarı oraya gelecektir. Türkiye’deki taraftarlarımızı da bekliyoruz. Belgrad’da Türk’ün gücünü gösterelim” diye konuştu.

“MÜTHİŞ BİR TAKVİYE ALIYORUZ”

Taraftarların süper bir atmosfer oluşturduğuna dikkat çeken deneyimli başantrenör, “Atmosfer mükemmel. Son 3 aydır harika. Dayanılmaz bir takviye alıyoruz. Gönülden geliyor herkes buraya. Çok hoş bir atmosfer var. En ufak makus tezahürat yok. Anında müdahale var. Basketbolu büsbütün yaşayan taraftar var. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Okumaya devam et...