Amir Hadziahmetovic: ‘Şampiyonluklar için Beşiktaş’tayım’

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Beşiktaş’ın orta transferde takıma kattığı Amir Hadziahmetoviç resmi imzayı attı ve ekibe katıldı. Siyah beyazlıların Konyaspor’dan transfer ettiği Boşnak orta saha oyuncusu bilindiği üzere evvelki gün akşam saatlerinden İstanbul’a gelmişti. Amir dün ise Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde sıhhat denetiminden geçti akabinde Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ne giderek teknik yönetici Şenol Güneş ve futbolcularla bir ortaya geldi. 25 yaşındaki oyuncu sonrasındasında Sportif Yönetici Ceyhun Kazancı’nın da bulunduğu merasimle kendisini 4.5 yıllığına Beşiktaş’a bağlayan imzayı attı.

Büyük bir topluluğa geldim

Kazancı, Hadziahmetovic’e, “Beşiktaş ailesine beğenilen geldin” diyerek muvaffakiyetler diledi. Beşiktaş, Hadziahmetoviç için Konyaspor 3.2 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. Ayrıyeten Boşnak oyuncunun siyah beyazlılardan öteki bir kulübe transfer olması durumunda Konyaspor gelirden yüzde 20 hisse alacak. Beşiktaş 25 yaşındaki oyuncuya bu dönem 580 bin Euro, kalan dört dönemde ise 1 milyon 160 biner Euro garanti para ile maç başına en çok 10 bin Euro ödeme yapacak. Amir Hadziahmetovic büyük bir topluluğa geldiğinin farkında olduğunu ve Beşiktaş için elinden geleni yapacağını lisana getirdi.

Sabırsızlıkla oynamayı bekliyorum

Deneyimli oyuncu yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu: “Beşiktaş’a şampiyonluk değil şampiyonluklar yaşamaya geldim. Bu kulübe fazlaca daha evvel de büyük bir ilgim vardı. Teklif gelince nitekim epey keyifli oldum. Daha evvel de söylemiş olduğim üzere öbür kulüpler de beni istese de en hayli ısrar eden kulüp Beşiktaş’tı. Konyaspor formasıyla tekraren Beşiktaş’a rakip oldum, taraftarının büyüklüğünü yakından gördüm. Bu büyük taraftar her şeye layık. Bana büyük ilgi ve sevgi gösterdiler. Ben de bu sevgiye alanda futbolumla karşılık vereceğim. Gruba katıldım artık sabırsızlıkla oynamayı bekliyorum.

Okumaya devam et...