Alışveriş Sevenler İçin Münih’ten Tavsiyeler

Bakec

Member
Münih seyahatimi planlarken yaptığım okadar araştırmaya karşın Münih’te alışveriş önerilerine çok da fazla rastlamadım. Oysa Almanya’nın bu güzel şehri bence alışveriş anlamında oldukça cazip bir kent. Ben seyahatim süresince yaptığım alışverişlerimden bahsederken, bununla beraber da ülkemize oranla bu tarz şeyleri alın şeklinde karlı alışverişlerden bahsetmeye çalışacağım.

Münihte-Alışveriş-Önerileri

Münih, gezerken beni fazlaca etkileyen ve fazlaca beğendiğim bir kent oldu. Açıkçası şehirde yer edinen o açık hava kaffeler, meydanlar, birbirinden güzel yapılar ve insanların birbirine olan sonsuz saygılı davranışları beni oldukça etkiledi. Daima ‘gideceğim son olarak yer, asla merak etmiyorum Münih’i’ dememe karşın, şimdi şehirden devamlı övgü ve özlemle bahsediyorum. Şu demek oluyor ki önyargının ne denli fena bulunduğunu bir kez daha anladım. Gelelim Münih’ten ne alınır mevzusuna.

Münih marketleri neler?
Ilk olarak size ilk önerilerim şehirde kucak dolusu markete girin. Şundan dolayı biz bu durumu tatilimizin son günlerinde keşfettik ve birazcık da üzüldük bu duruma. Bundan dolayı devletimizde olmayan ya da olsa da saçma sapan fiyatlara satılan bir fazlaca ürün burada yarı fiyatının da altında. Bundan dolayı Münih marketleri hakkında data toplayın ve orada bu marketleri ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Güneş ürünleri ve güzellik ürünleri
Biz markete tatilimizin son iki gününde girmeyi akıl edebildik, fakat ona karşın bol miktarda işe yarar şeyler aldığımı söyleyebilirim. Almanya tatilinden sonrasında Bodrum’a tatile gideceğim için, ben devamlı güneş ürünü bakıyordum markette. Kızıma bir sürü güneş kremi aldım. Kendim için de aynı şekilde. Devletimizde malum markaların aksine orada yer edinen ve almanların önerdikleri markalara yöneldim. Kızım da ben de aşırı beyaz tende olduğumuz için aslına bakarsan bizlere devamlı hususi ürünler gösterdiler. Ben bir kaç kutu güneş ürünü aldım.
Kızım için bübchen şampuan kullanıyorum. Fakat vatanımızda hep aynı tipleri var. Münih’teki marketlerde bir sürü türünü buldum ve bol miktarda aldım. Siz de kendi kullandığınız şampuanlarınızı ya da yüz ürünlerinizi alabilirsiniz.

Münih’ten çikolata alışverişi
Münih’e gideceklere kesinlikle öteki ilk önerim bol miktarda çikolata almaları. Bundan dolayı derhal diplerinde yer edinen komşuları Belçika, buraya bir sürü çeşit çeşit çikolatalar yollamış ve biz hangisini alacağımızı şaşırdık.

Ek olarak noel burada fazlaca coşkulu kutlandığı için bilhassa noel zamanlarında sergilenen ve ellerinde kalan hediyelikler burada indirimli fiyatlara satılıyor. Isterseniz birbirinden değişik ve oldukça güzel yılbaşı süsleri de alabilirsiniz.

Münih’te avmleri
Vatanımızda kucak dolusu olduğundan açıkçası ben pek de merak etmedim buradaki avmlerini. Sadece devamlı yağmur yağan bir kent olduğundan yağmurlu bir günde avmlerini gezebilirsiniz. Yoksa onun yerine ben size kesinlikle cadde mağazalarını tavsiye ederim. Bizdeki bağdat caddesini çağrıştıran Maximilianstrasse’de sağlı sollu bir sürü mağaza var. Isterseniz bu mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Ben bu caddede gezerken inanılmaz keyif almıştım.

Stachus Passagen isminde bir yer altı avm var ve burası Avrupa’nın en büyük yer altı avm ünvaına haiz. Bu avm Karlplatz’da yer ediniyor. İçerisinde bir oldukca butik mağaza, çikolatacılar ve marketler içeriyor.

Münih’te Outlet avm
Eğer Münih’te gününüz çoksa ve outletlerini de dolaşmak istiyorsanız Münih’in kuzeyinde yer edinen merkeze vasıta ile 5o km. mesafede yer edinen Ingolstadt Outlet Merkezini ziyaret edebilirsiniz. Burada 60’a yakın mağaza içeriyor. Sadece bu avmsinin de da pazarları kapalı bulunduğunu ihmal etmeyin. Burada bilhassa bazı dönemler oldukca ciddi indirimler oluyor.